Feroplex

napisał/a: ~Franulek 2011-03-25 13:34
Witam,

dostałam od lekarza receptę na Feroplex. Biorę od dwóch dni ale dziwnie się po nim czuję. Brzuch mnie nie boli jak po innych żelazach ale mam uczucie jakby z moimi oczami było coś nie tak, jakby się kurczyły ale lusterko nie potwierdza moich odczuć. I do tego takie dziwne poczucie odrealnienia. Czy ktoś miał coś takiego po tym leku?
napisał/a: dita82 2011-04-13 08:16
Ten lek nie może wywoływać takich objawów. Muszą być one spowodowane czymś innym.
napisał/a: ~ewa 2011-11-30 19:51
witam,
od kilku lat walczę z anemią z powodu celiakii (upośledzone wchłanianie z powodu ubytku kosmków jelitowych). Lekarz gastrolog przepisał mi Feroplex. Początkowo byłam zachwycona: hemoglobina poszła w górę, wszystkie czerwonokrwinkowe składniki też zaszalały. Niestety, po 4 opakowaniach leku (4x20 buteleczek)znów czuję się słaba, mam zawroty głowy, mroczki etc. Chyba anemia znów się odezwała. Jutro idę na badania krwi ale już się boję co dalej. Ale lek polecam: zero sensacj ze strony układu pokarmowego, tylko za przeproszeniem kupy czarne ale to wg lekarza normalne.
napisał/a: ~Klaudia 2014-11-03 23:29
Witam, mam anemie spowodowana tragicznym brakiem zelaza i ogolnie powaznie slaba krwia. Dostalam zelazo Feroplex i witamine C od lekarza oraz kwas foliowy Folic. Wiem po przeczytaniu ulotki oraz innych zrodel jak Internet ze jest to lek wymagajacy. Nie moge byc chora, musze dbac o diete. Nie moge pic kawy i herbaty oraz jesc nabialu. I tu moje pytanie. o Jakim nabiale mowa? i czy tylko czystej postaci czy rowniez ten ''ukryty'' np w pieczywie? Wiem ze witamina C wspomaga wchlanmianie zelaza, gdzies obilo mi sie o uszy ze kwas foliowy rowniez, niestety nie poamietam czy mam brac go rowniez z zelazem czy wraz z innymi lekami po 40 dniach po zakonczeniu kuracji zelaza. Prosze o pomoc, jest to bardzo wazne poniewaz caly czas czuje sie oslabiona, zmeczona, mam migreny i jestem bez sil nawet jesli wypoczne, a co najbardziej jest dokuczliwe czuje sie slabo.