POLECAMY

Czy twoje miasto jest przyjazne dla kobiet kierowców? Napisz o tym i wygraj weekendowy wyjazd ze ŠKODĄ!

Jakie pozytywne rozwiązania dla kierowców oferują nam polskie miasta?
Czy twoje miasto jest przyjazne dla kobiet kierowców? Napisz o tym i wygraj weekendowy wyjazd ze ŠKODĄ!

Każdy kierowca musi być przygotowany na różne niespodzianki dnia codziennego – złapanie gumy, korki, brawurę innych kierowców, nieostrożnych pieszych i rowerzystów, brak miejsc parkingowych – wymieniać można długo. Polskie miasta często zaskakują też dodatkowymi utrudnieniami szczególnie kobiety kierowców. Jakimi?

Kratki... Wszędzie kratki

Znasz to uczucie, gdy twoje szpilki zostają w kratce na parkingu, chodniku lub przed wejściem do budynku, a ty jesteś unieruchomiona. Chyba nie ma kobiety, które lubi tego typu utrudnienia, nie wspominając o zniszczonych butach i obcasach, które nieraz na kratce się połamały.

Wąskie miejsca parkingowe

Parkingi w marketach lub przy różnych instytucjach czasami mają tak wąskie miejsca parkingowe, że wysiadanie z samochodu graniczy z cudem. Szczególnie w dopasowanej spódnicy. Nie wspominając o wypakowaniu dzieciaków i ich bagaży z tylnego siedzenia.

Miejscy rajdowcy

Są i oni. Ograniczenia prędkości, sygnalizacja świetlna, pasy dla pieszych – to wszystko dla nich nie istnieje. Jadą tak szybko, na ile pozwala im ich auto. Bezpieczeństwo schodzi na drugi plan.
 
 
Ale nie zawsze jest tylko źle. Są też rozwiązania, które ułatwiają nam życie!

Parkowanie pod szkołą

Jesteśmy mamami. Wozimy swoje dzieci do szkoły i je stamtąd odbieramy. Rano, pędząc na lekcje, nie ma czasu szukać miejsca parkingowego. Na szczęście coraz więcej szkół umożliwia zaparkowanie na kilka minut blisko wejścia, by móc bezpiecznie wysadzić dzieciaki.

Kiss&Ride

Lotnisko. Dziś już nie trzeba płacić za parking, gdy chcemy się pożegnać z ukochanym. Wystarczy wjechać do strefy kiss&ride.

Koniec ze żwirkiem, piachem i błotem

Znasz to uczucie, gdy wychodzisz z samochodu, masz na sobie szpilki, a tu... żwirek, piach lub błoto. Obcas się zapada, a ty wiesz, że nie wróży to niczego dobrego. Potem potrzebujesz kilka minut w łazience na doczyszczenie obuwia. Na szczęście są takie miejsca, gdzie wysiada się na chodnik lub wybetonowaną ścieżkę.

Parkuj i jedź

Godzina 8.00. Centrum miasta. Ogromny korek, a ty za chwilę powinnaś być w pracy. Jak się wyrobić? Jest na to metoda. Samochód odstawiasz w strefie Parkuj i jedź. Następnie przesiadasz się w komunikację miejską i jesteś w pracy na czas.
 
A jakie jest twoje miasto? Czy jest to miejsce przyjazne dla kobiety za kółkiem? Opowiedz nam o tym i wygraj nagrodę. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Zadanie konkursowe:

Opisz (możesz tez dołączyć zdjęcie) jedno z udogodnień dla kobiet kierowców w mieście (Twoim lub tym, przez które przejeżdżasz, w którym pracujesz lub często bywasz) i wygraj weekend ze ŠKODĄ Fabia lub Citigo

Nagroda:

Dla 2 laureatek mamy weekendowy wyjazd (6-8 października) z osobą towarzyszącą i do dyspozycji samochody ŠKODA Citigo oraz ŠKODA Fabia.
 
 

Czego współczesne kobiety wymagają od auta?

Samochód ma być przede wszystkim bezpieczny i wygodny, bo spędzamy w nim sporo czasu. Po drugie - atrakcyjny i elegancki, bo takie też są kobiety XXI wieku.
Najważniejsze, by auto było dopasowane do naszych potrzeb. Było pakowne, by można było zmieścić bagaże wakacyjne, zakupy, czy klatkę dla ukochanego zwierzaka na tylnym siedzeniu. Ale jednocześnie zgrabne i zwrotne, by można było parkować nim w ciasnych miejskich uliczkach. Na kobiece potrzeby odpowiada ŠKODA. To dlatego tak wiele Polek wybiera Skodę 
Citigo oraz klasyczną Fabię.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)