POLECAMY

Wszystko o urlopie ojcowskim 2013!

Dzięki niemu świeżo upieczone mamy mają szanse dojść do siebie po porodzie. Chcesz go wykorzystać? Zobacz, jakie zmiany wejdą w życie już od stycznia!
Wszystko o urlopie ojcowskim 2013! fot. Fotolia

Urlop ojcowski - kiedy i dla kogo?

Urlop ojcowski przysługuje każdemu ojcu aż do momentu, kiedy jego dziecko ukończy pierwszy rok życia. Pracodawca, który zatrudnia mężczyznę ma obowiązek go udzielić, ale ojciec nie ma obowiązku z niego korzystać. Branie urlopu ojcowskiego ma zatem charakter dobrowolny.

Urlop ojcowski - jak było w 2012 i 2011 roku?

Od początku 2012 roku każdy ojciec miał prawo do wykorzystania dwutygodniowego urlopu ojcowskiego (10 wolnych dni roboczych + 2 weekendy).

Urlop ojcowski - jak jest?

Urlop ojcowski od 1 stycznia - mimo chęci wydłużenia do 8 tygodni - trwa nadal 2 tygodnie. Każdy ojciec może go wykorzystać do momentu, gdy jego dziecko ukończy rok.

Uwaga! Nie myl urlopu ojcowskiego z tzw. "tacierzyńskim". Urlop "tacierzyński" to ten, który ojciec może przejąć w przypadku niewykorzystania przez matkę całego urlopu macierzyńskiego! Urlop ojcowski przysługuje niezależnie od urlopu macierzyńskiego matki.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/5 lat temu
urlop ojcowski 2013 powinien byc krotszy, faktycznie facet sie nameczy jeszcze bedzie leserowal
/5 lat temu
jest tu jakiś tatuś który wybiera się na urlop ojcowski w 2013?
/5 lat temu
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten artykuł to jakieś brednie urlop ojcowski to jest zupełnie coś innego niż tacierzyńskie
POKAŻ KOMENTARZE (10)