Targi dla młodych rodziców

Profilaktyka, edukacja oraz promocja zdrowia dziecka i młodej mamy.
/ 16.03.2006 16:57
16 i 17 kwietnia 2005 roku odbędzie się czwarta edycja Targów dla Młodych Rodziców, największej w Warszawie imprezy przeznaczonej dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz osób spodziewających się dziecka. Organizatorem targów jest sieć specjalistycznych sklepów dla dzieci Smyk. Impreza odbędzie się w największym sklepie sieci, mieszczącym się przy ul. Kruczej 50 w Warszawie. Patronat naukowo-medyczny nad targami objął Instytut Matki i Dziecka.

Celem targów jest profilaktyka, edukacja oraz promocja zdrowia dziecka i młodej mamy.

W programie Targów znajdują się między innymi:
- Konsultacje i rozmowy
z najlepszymi w Polsce specjalistami dziecięcymi;
- Bezpłatne badania dzieci oraz przyszłych mam;
- Pokazy pielęgnacji niemowlęcia;
- Prezentacje najlepszych produktów dla dzieci - nowości na rynku artykułów dziecięcych.

Targi zaplanowano tak, aby każdy z odwiedzających miał możliwość pełnego skorzystania z przygotowanych punktów konsultacyjnych, pokazów i atrakcji. Do badań zostanie wykorzystany najnowszy sprzęt i aparatura medyczna, gwarantujące wysoką jakość badań. Specjaliści Instytutu Matki i Dziecka zaprezentują najnowsze - zgodne z obowiązującą wiedzą i światowymi standardami - systemy leczenia i diagnozowania.
Na dwóch piętrach sklepu zorganizowane zostaną „gabinety”, w których dyżurować będą lekarze. Każdy z rodziców wraz z dzieckiem będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji:
- ortopedy (badanie stawów biodrowych i stóp)
- stomatologa (badanie pierwszych ząbków)
- pediatry
- żywieniowca-dietetyka
- doradcy laktacyjnego
- psychologa dziecięcego
- ginekologa-położnika (badania dla przyszłej mamy: USG i KTG)

Specjaliści służyć będą rodzicom poradą w dziedzinie wyboru produktów dziecięcych: wózków, fotelików, odzieży, zabawek, akcesoriów niemowlęcych. Zaprezentują największe hity i nowości dziecięcego rynku.
Pierwsza edycja Targów odbyła się w czerwcu 2003 roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz wystawców. Podczas ostatniej edycji w październiku ubiegłego roku Targi odwiedziło 20 tysięcy młodych rodziców.

Zapraszamy wszystkich rodziców i osoby zainteresowane tematyką dziecięcą na Targi dla Młodych Rodziców w sobotę 16 kwietnia w godzinach 9.00-20.00 oraz w niedzielę 17 kwietnia w godzinach 10.00-16.00 do sklepu SMYK mieszczącego się przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie.

Wstęp na Targi oraz wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne.

Patronat medialny nad Targami objęły „Mamo to ja”, „Twoje dziecko” oraz „Przyjaciółka”.