Święto księżniczki

Kiedy przypada? Podpowiemy: 26 maja. Właśnie wtedy świętują wszystkie mamy. A to oznacza, że do taty i dzieci należy przygotowanie niespodzianki.
/ 13.06.2007 11:37
Drogi tato, z pewnością doskonale wiesz, jak bardzo zabiegana jest twoja żona. Nieustannie stara się zdążyć z obiadem, zawiezieniem i odebraniem dziecka z przedszkola, sprzątaniem, praniem, prasowaniem... Największą nagrodą za trudy dnia codziennego jest uśmiech, buziak od maluszka czy wypowiedziane przez niego cudowne słowa: "Kocham cię". Mama wie, że dziecko ją kocha, ale bardzo lubi, gdy się jej o tym przypomina. Nie ma lepszego momentu na okazanie miłości do mamy niż Dzień Matki. Ponieważ jednak wasze dziecko jest jeszcze małe, musisz przejąć stery i zadbać o przygotowanie niespodzianki. Aby twoja żona poczuła się jak księżniczka.

Uwaga konkurs! Wygraj biżuterię dla swojej mamy.

Siła przykładu
Maluch wiele się uczy przez obserwację. Gdy czule mówisz do żony, okazujesz jej uczucia, dbasz o to, by odpoczywała, wyręczasz ją w niektórych czynnościach, widzi, że się kochacie i szanujecie. Staje się też dla niego jasne, że słowo "kocham” wywołuje uśmiech i radość. Dzięki temu zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że atmosfera w rodzinie zależy od nas. Twoja też głowa w tym, by pokazać dziecku, że nie tylko dostawanie prezentów jest przyjemne, ale także ich dawanie. Miło popatrzeć, jak mama cieszy się z laurki czy z uzbieranych na łące kwiatów.

Liczy się pomysł...
Aby Dzień Matki udał się i twoja żona choć przez chwilę mogła zostać księżniczką, potrzeba dwóch rzeczy: twojej rozmowy z maluchem (musisz wyjaśnić, jaki dzień się zbliża) oraz wcześniejszego przygotowania. Nawet gdy maluszek jest zbyt mały, by zrozumieć, co to takiego – święto mamy, warto mu w prosty sposób wyjaśnić, o co chodzi. Podniosłą atmosferę wyczuje już roczny brzdąc.
Starszą latorośl namów na własnoręczne zrobienie niespodzianki: może to być laurka, figurka ulepiona z plasteliny czy upieczone przez was ciasteczka.

...i organizacja
Postaraj się też zorganizować dzień od strony "technicznej". Trzeba zawczasu pomyśleć o posprzątaniu mieszkania, zrobieniu zakupów (w końcu trzeba mieć z czego przygotować śniadanie do łóżka). Zastanów się, jak umilić czas mamie: możecie pójść na spacer (pomyśl gdzie), do restauracji (zarezerwuj stolik) lub kina (kup wcześniej bilety). Wszystko zależy od waszej inwencji.
I jeszcze jedno: w ferworze przygotowań nie zapomnij o swojej mamie. Ona też czeka na to jedno słowo "kocham".

Plan działania dla taty godzina po godzinie
W tym roku 26 maja wypada w sobotę. Przyznaj, że to doskonały dzień na świętowanie. Jak je zorganizować?
Oto przykładowy rozkład Wspaniałego Dnia Matki.
8.00 Wstajesz. Uwaga! Nie budź żony! Po cichu przygotuj śniadanie. Gdy obudzi się maluszek, pomóż mu się ubrać. Razem podajcie śniadanie do łóżka. Reklamy nie kłamią, gdy pokazują, jak miło być obudzoną przez aromat świeżo zaparzonej kawy.
10.00 Czas na prezenty, uściski, buziaczki i czułe, cieplutkie słowa.
A gdyby tak córeczka czy synek powiedzieli wierszyk lub zaśpiewali piosenkę? A może spróbujecie zrobić jakiś teatrzyk? Mama na pewno byłaby wniebowzięta!
12.00 Żona bawi się z dzieckiem, ty maszerujesz do kuchni. A po jakimś czasie jecie wspólny obiad. Zachwytom (nawet nad zwykłym spaghetti) nie ma końca.
16.00 Spacer, a może nawet wyjście do kina na dobry film (maluch zostanie pod opieką niani). Wieczorem nie zapomnijcie o pysznej kolacji. Jeśli to możliwe, przygotuj ją razem z dzieckiem.
19.00 Specjalna kąpiel dla mamy (dużo piany i olejki zapachowe gwarantują cudowne zakończenie dnia). Dla maluszka buzi na dobranoc, a dla was...

Tekst: Maksym RogackiKonkurs, konkurs, konkurs!!!


Z okazji Dnia Matki chcemy obdarować nasze Mamy wszystkim, co najlepsze, dlatego mamy do wygrania 2 złote wisiorki w kształcie serca, zdobione cyrkonami wraz ze złotym łańcuszkiem, ufundowane przez Sklepy Jubilerskie YES.

Aby wygrać, należy napisać na forum wiersz o SERCU MATKI.

Na propozycje czekamy do 1 czerwca.

Zasady konkursu:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony na forum polki.pl
2. Wygrywają 2 osoby, które prześlą najciekawsze propozycje. Będą one oceniane przez konkursowe jury.
3. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową. Podczas rejestracji na forum należy podać prawdziwy adres mailowy, w celu uzyskania potwierdzenia wygranej.
4. Jury podejmie decyzję 4 czerwca i prześle informacje do osób nagrodzonych z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców.

Laureatami konkursu "Prezent dla Mamy" zostali:

1. bella

Kocha, bez względu na zadane rany. 
Kocha, nawet gdy samo nie jest kochane. 
Bije, jak wszystkie świata dzwony, 
Gdy szczęściem jest przepełnione. 
Zamiera, kiedy trosk mu dostarczamy. 
I nagle przychodzi chwila, w której sobie uświadamiamy. że żyło tylko dla nas. 
Za późno, by mu powiedzieć- kocham Cię. 
Sercu Matki. 

2. katarzyna1972laki

"Wybacz mi Mamo"

Kiedyś nie chciałam słuchać Twych rad, 
Ważniejszy był dla mnie mój własny świat, 
Modne ubranko, makijaż i towarzystwo, 
Teraz wiem, że to nie wszystko. 

Pamiętam ile razy przeze mnie płakałaś, 
Chciałaś mi pomóc, bardzo się starałaś, 
A ja niewdzięcznica myślałam wciąż, 
Że Ty chcesz mi tylko zrobić na złość. 

Zrozumiałam Cię Mamo i teraz to wiem, 
Dopiero teraz, kiedy już mam dzieci swe. 
Kiedy widzę jak rosną, chcę im szczęście dać, 
Tak jak Ty mnie Mamo, tylko ja nie chciałam brać. 

Wybacz mi Mamo, wszystkie złe słowa, 
Wiedz, że jesteś dla mnie wyjątkowa. 
Ja wiem od dawna, że Twe serce matczyne, 
Wybaczy mi wszystkie młodzieńcze złe czyny. 

Dziękuję Ci Mamo,... 
Za to, że jestem... 
Katarzyna

Serdecznie gratulujemy!!!