Pralka – urządzenie do zadań specjalnych. Czego NIE POTRAFI twoja?

Pralka – królowa gospodarstwa domowego. Możesz się śmiać, ale przyznaj, że wiele jej zawdzięczasz. Nowoczesne pralki nie tylko usuwają zabrudzenia z ubrań, ale także dbają o środowisko. Co jeszcze potrafią? Ostrzegamy – po przeczytaniu tego tekstu jeszcze w tym roku wymienisz pralkę!
13.12.2019 10:19

„Nie znoszę robić prania” – powie wiele z nas. Naprawdę? A cóż takiego musisz zrobić? Posegregować ubrania, włożyć je do bębna, dodać detergenty, wybrać program, a potem wywiesić ubrania do wyschnięcia. Prać to mogły nie lubić nasze prababcie, ale nie nasze pokolenie.

Ile razy w tygodniu robisz pranie? Raz, dwa razy? A może codziennie, bo masz w domu małe dziecko? Czas się z tą czynnością zaprzyjaźnić, a jest to naprawdę możliwe dzięki nowoczesnym technologiom. 

samsung

Fot. Materiały prasowe

Czego nam do szczęścia potrzeba?

Pomyśl przez chwilę, co najbardziej irytuje cię w pracy twojej aktualnej pralki? Długi czas prania? Duże zużycie wody? Głośnie dźwięki, które wydaje? Awaryjność? To, że musisz ją trzymać, gdy zaczyna skakać po całej łazience? A może jesteś gapą i w trakcie prania znajdujesz gdzieś pod dziecięcym łóżkiem zagubioną skarpetkę, której już nie masz jak wrzucić do bębna? Irytuje cię, że czekałaś 2 godziny aż skończy się cykl prania, a po wyjęciu ubrań okazuje się, że zabrudzenia wcale nie zniknęły? Zabawne, ile nerwów może kosztować robienie prania. Teoretycznie nie ma się co dziwić, że nie lubimy prać. Najwyższy czas to zmień, bo od prania uciec się nie da. Czas je odczarować!

6 funkcji, których prawdopodobnie nie ma twoja pralka, a powinna

 

Po pierwsze: Skuteczność i ekologia

Opatentowana technologia EcoBubbleTM, pozwala na pranie w niższych temperaturach, dzięki czemu nie niszczymy tkani i oszczędzamy energię. Woda, detergent i powietrze tworzą aktywną pianę, która skutecznie usuwa zabrudzenia, zużywając mniej prądu. Wszyscy dziś dbamy o ekologię, dlatego tak ważny jest wybór przyjaznej dla planety pralki, która oszczędza energię.

Po drugie: Głośność

Niby nic, a jednak potrafi spędzić sen z powiek. Kto ma w domu małe dzieci i wstawia pranie o różnych porach, ten doskonale wie, jakie znaczenie ma głośność pracy urządzenia. Pralki marki Samsung pracują niezwykle cicho nawet podczas szybkiego wirowania, co możliwe jest za sprawą zaawansowanej technologii redukującej wibracje VRT-M. Można dosłownie zapomnieć, że robimy pranie. Sama przyznaj, ile razy musiałaś zamykać drzwi od łazienki i pokoju dziecka? Lub zamartwiałaś się, że pralka podczas wirowania wyskoczy z pomieszczenia?

samsung

Fot. Materiały prasowe 

Po trzecie: Funkcjonalność

Funkcja AddWashTM to naprawdę rewolucyjne rozwiązanie! Dzięki dodatkowym drzwiczkom mamy możliwość dołożenia zagubionej odzieży (skarpetek, koszulki, jeansów) do już rozpoczętego cyklu. Dodatkowo możemy dodać rzeczy prane ręcznie np. tylko na czas płukania i wirowania. Brzmi jak bajka? Cóż, każda z nas zna to uczucie, gdy nagle odnajdujemy coś, co koniecznie powinno zostać uprane. Obsługa dodatkowych drzwiczek jest tak prosta i bezpieczna, że każdy poradzi sobie z tym bez problemów. 

Po czwarte: Czas prania

Ten oczywiście zależy od programu, ale wszystkie wiemy, że generalnie zależy nam na czasie. Chciałybyśmy, żeby pranie trwało jak najkrócej, niestety z doświadczenia wiemy, że krótkie cykle mogą nie usuwać wszystkich zabrudzeń. Jednak nie z pralką Samsung QuickDrive™. Konstrukcja bębna sprawia, że ubrania przemieszczają się w dwóch różnych kierunkach, z góry na dół oraz w przód i w tył. Powoduje to, że czas prania jest nawet o połowę krótszy, a pralka skuteczniej usuwa brud. Genialne, czyż nie?

Po piąte: Gratka dla lubiących wygodne rozwiązania

Telefon jest twoim centrum zarządzania wszechświatem? Znamy to! Teraz wyobraź sobie, że dzięki aplikacji SmartThings możesz sterować swoją pralką z dowolnego miejsca! To jednak nie wszystko. Aplikacja rejestruje stan techniczny urządzenia, informuje nas, gdy konieczne jest czyszczenie i wyjaśni, jeśli pojawi się jakiś błąd. Możemy także sprawdzać, jakie jest zużycie energii czy wody. Funkcja Asystenta Prania podpowie nam, jaki program wybrać, jeśli wprowadzimy takie parametry jak poziom zaburzeń czy rodzaj tkaniny.

Po szóste: Pojemność

Kiedyś bęben na 6 kg prania uznawany był całkiem spory. Dziś to już norma, a i tak wiele rodzin decyduje się na większą pojemność. Jeśli w twoim domu piętrzą się sterty brudnych ubrań, należy ci się pralka, która pomieści aż 10 kg brudnej odzieży. Dzięki pralkom marki Samsung nie musisz już robić prania na raty.

 

samsung

Fot. Materiały prasowe 

Pralki Samsung służą latami

Decydując się na nowoczesny sprzęt, warto wziąć pod uwagę także gwarancję. Samsung daje aż 10 lat gwarancji na silnik Digital Inverter. Możesz mieć pewność, że pralki Samsung będzie wspierać cię w domowych obowiązkach. W dodatku zredukuje wydatki na prąd i wodę. Z twojego mieszkania znikną hałdy brudnych ubrań, a zagubiony t-shirt nie będzie samotnie czekał na kolejny cykl prania.

Wiemy, że design też jest ważny. I tu też marka Samsung stanęła na wysokości zadania. Pralki QuickDrive™ są nowoczesne i eleganckie. Potwierdzają to nagrody za wzornictwo, np. iF Design Award. To urządzenia, które aż chce się eksponować w łazience. Zdecydowana na zakup? Gratulacje! Dobry wybór!

 

Materiał powstał z udziałem marki Samsung. 


 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)