POLECAMY

Księżna Kate urodziła chłopca - znamy szczegóły!

Wszystko co wiadomo o "Małym Księciu" i jego rodzicach!
Księżna Kate urodziła chłopca - znamy szczegóły! fot. kolaż Polki.pl

Nowy następca tronu przyszedł na świat o godzinie 16:42 czasu brytyjskiego (czyli o 17:42 czasu polskiego)  w szpitalu St Mary's w Londynie. To chłopczyk! Jest 3 w kolejce do tronu po Księciu Karolu i Księciu Williamie. Przyszedł na świat siłami natury.

Oficjalne ogłoszenie tego faktu, poprzez wywieszenie przed pałacem Buckingham królewskiego ogłoszenia miało miejsce 4 godziny później, czyli po godzinie 21 czasu polskiego.

Chłopiec po urodzeniu ważył 3.79 kg. Ojciec, książe William był obecny przy porodzie. Świeżo upieczona mama, księżna Kate czuje się dobrze, ale na razie pozostaje w szpitalu.

Małemu księciu wciąż jeszcze nie nadano imienia więc wszyscy, zwłaszcza rodzice urodzonych niedawno dzieci którzy wstrzymywali się z nazywaniem swoich dzieci czekają z niecierpliwością.

Książe William w swoim pierwszym oświadczeniu powiedział, że on i jego żona nie mogliby być szczęśliwsi. Królowa oznajmiła, że jest bardzo uradowana wieścią o nowym monarsze, a premier Wielkiej Brytanii - David Cameron już przewiduje, że Kate i William będą świetnymi rodzicami!
My tez tak uważamy!

Relacja prosto z Londynu! Jak to było:

16:33 Królowa Elżbieta wróciła z rezydencji Windsor do Pałacu Buckingham. To właśnie ona jako pierwsza dowie się o narodzinach i płci następcy tronu!

16:30 Książę Karol w spokoju oczekuje narodzin wnuka lub wnuczki. W związku z zaistniałą sytuacją nie zmienił jednak swoich planów - dziś oglądał najszybszą na świecie lokomotywę w Muzeum Kolejnictwa w Yorku.

15:45 Najczęściej obstawianym w zakładach bukmacherskich imieniem dla nowonarodzonej księżniczki jest Aleksandra. Jeśli urodzi się chłopiec -  James lub George.

15:30 Ginekolog królewski celowo opóźnił przejście na emeryturę, by móc odebrać poród księżnej Kate. Od tygodnia nie wypił nawet kropli alkoholu, by być przygotowanym na narodziny następcy tronu!

14:30 Nienarodzone dziecko księżnej Kate i księcia Williama już ma swoją osobistą stronę na Wikipedii. Przyszli rodzice zapewniają, że chcą, by ich potomek miał zwykłe dzieciństwo. Przed Pałacem Buckingham zbierają się coraz większe tłumy.

14:00 Rzecznik książęcej pary w krótkim - zawierającym zaledwie 45 słów oświadczeniu - poinformował media, że dziś rano księżna trafiła do szpitala w początkowej fazie porodu. Od tego momentu żaden dodatkowy komunikat nie został wygłoszony.

11:35 Możemy liczyć na to, że księżna Kate i książę William pokażą swojego potomka przy drzwiach kliniki. Dokładnie w taki sam sposób świat ujrzał potomków księcia Karola i księżnej Diany.

11:30 O ile dziś, przed 19:50 następca tronu przyjdzie na świat, będzie zodiakalnym rakiem (jak książę William i księżna Diana). Po tej godzinie będzie zodiakalnym Lwem.

11:07 Choć we wcześniejszych dniach przed szpitalem również stał tłum dziennikarzy, dopiero dziś wejścia do kliniki strzeże Scotland Yard.

10:47 Wokół szpitala St. Mary pojawia się coraz więcej dziennikarzy i gapiów. Jak relacjonują, atmosfera staje się coraz bardziej napięta - dziennikarze czekają w napięciu na kolejne informacje od rzecznika książęcej pary.

10:37 Książę William będzie obecny podczas trwania porodu - podobnie postąpił jego ojciec podczas narodzin i Wiliama i Harry'ego. W czasie, gdy zaś książę Karol przychodził na świat, mąż Królowej Elżbiety grał w squasha.

9:44 Księżna Kate została przyjęta na porodówkę w prywatnym skrzydle szpitala St. Mary. Doba w tym miejscu kosztuje ponad 6 tys. funtów!

O narodzinach następcy tronu

Poród księżnej Kate będzie odbierał ginekolog Marcus Setchell, królewski ginekolog z osiemnastoletnim stażem. Gdy dziecko przyjdzie na świat - zgodnie z brytyjską tradycją - prosto ze szpitala wysłany zostanie posłaniec, który - w konwoju policji - przekaże ją do Pałacu Buckingham.

Zgodnie z protokołem pierwszą osobą, która dowie się o płci i samych narodzinach dziecka będzie królowa.

Opinia publiczna zostanie poinformowana o narodzinach poprzez wystawienie na dziedzińcu Pałacu Buckingham oszklonej ramki informacyjnej.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
szczerze mówiąc to już mi się to przejadło... cały czas tylko o jej porodzie gadają, a przecież niejedna kobieta przeszła poród. Tylko ,że wtedy gazety i media nie trąbiły o tym w kółko.