POLECAMY

Piknik dla całej rodziny

Zielona trawka, grill, koc i słodkie leniuchowanie. Zobacz, co powinnaś ze sobą zabrać, jeśli na weekend wybierasz się z dziećmi.
Piknik dla całej rodziny fot. Panthermedia

Aby nic nie zakłóciło weekendowego wypoczynku, warto mądrze przygotować się do wyprawy, zwłaszcza jeśli zabieramy ze sobą dzieci. Przede wszystkim spakuj cieplejsze swetry lub kurtki, gdyby nastąpiła zmiana pogody. Pamiętaj o kremach przeciwsłonecznych. Pierwsze promienie słońca potrafią być bardzo zdradliwe. Nie zapomnij też o napojach. W ciepły dzień bardzo chce się pić!

Przedmioty, które warto zabrać na piknik

Dla bezpieczeństwa - apteczka

Nasza rada: W weekendowej apteczce powinny znaleźć się środki opatrunkowe, plastry, środek odkażający (np. woda utleniona), żel łagodzący ukąszenie owada.
Warto też zabrać: Łagodne środki przeciwalergiczne i krem na oparzenia słoneczne

Dla higieny - przenośna toaleta

Nasza rada: Bardzo wygodna przenośna toaleta rozwiąże problem załatwiania potrzeb fizjologicznych. Szczególnie chętnie skorzystają z niej dzieci.
Warto też zabrać: Żel antybakteryjny do rąk, idealny do stosowania w każdym miejscu i chusteczki kosmetyczne.

Dla wygody - mata

Nasza rada: Mata czy koc, który rozłożymy na ziemi, powinny być dość grube i nieprzemakalne. O tej porze roku ziemia może być wilgotna.
Warto też zabrać: Małą poduszeczkę i folię, którą podłożysz pod koc, jeśli nie jest fabrycznie zabezpieczony przed przemakaniem.

Na jedzenie - naczynie

Nasza rada: Smaczny posiłek możesz przygotować wcześniej, np. w naczyniu żaroodpornym, a potem tylko je podgrzać na grillu.
Warto też zabrać: Rozkładany, niewielki grill, lodówkę turystyczną, ręcznik papierowy oraz serwetki.

Do zabawy - tunel dla dzieci

Nasza rada: Aby dzieciaki się nie nudziły, zabierz im atrakcyjne zabawki, najlepiej takie, które zachęcą do aktywności ruchowej.
Warto też zabrać: Badmington i składaną trampolinę – będzie superzabawa! Do tego weź lornetkę, by obserwować przyrodę.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)