POLECAMY

5 pomysłów na noworoczny prezent dla młodej mamy

Zastrzyk dobrej energii na początku roku przyda się młodej mamie bardziej niż lista noworocznych postanowień. Oto najlepsze propozycje!
5 pomysłów na noworoczny prezent dla młodej mamy fot. Fotolia

Zacznij ten rok nietypowo: zamiast jak zwykle robić listę postanowień, które miałyby cię zdyscyplinować, zachęcić do pracy nad sobą, odchudzania, gimnastyki... zrób sobie prezent i spędź przyjemnie kilka godzin! Wybierz którąś z naszych propozycji noworocznych postanowień młodej mamy i wpisz ją do kalendarza!

1. Dziecięce szaleństwa na lodzie lub w wodzie

Skorzystaj z tego, że jest zima i wybierz się na lodowisko. Zdziwisz się, jak wielu dorosłych z przyjemnością wraca do tego sportu! Nie umiesz jeździć na łyżwach? Idź razem z mężem, a będziesz miała okazję do częstego padania mu w ramiona i trzymania za rękę jak za narzeczeńskich czasów.

Zagorzałe zmarźlaki mogą zamiast na lodzie poruszać się w wodzie. Wyjście na basen, zwłaszcza jeśli skorzystasz również z jacuzzi cudownie cię zrelaksuje. Może nawet nabierzesz ochoty, aby wprowadzić pływanie na stałe do swoich zajęć? Tym bardziej że to doskonały sposób na powrót do formy po porodzie.

2. Relaksujące wyjście do kina, kawiarni lub na spacer

Kino to nie tylko magia dużego ekranu i urok ciemnej sali kinowej, ale też okazja do wyjścia z domu w makijażu, spotkania się z dorosłymi ludźmi obojga płci i wreszcie możliwość przedłużenia wieczoru w knajpce na kolacji czy przespacerowania się bez pośpiechu po ulicach miasta. Jeśli nie lubisz wychodzić sama, zaproś na randkę męża lub wyciągnij koleżankę. Potrzebujesz czegoś bardziej ekstra? Idź do teatru, na wernisaż do galerii czy potańczyć do klubu... Przypomnij sobie, co sprawiało ci przyjemność!

3. Absolutnie rozluźniający taniec brzucha

Warsztaty flamenco, kurs projektowania biżuterii, lekcja konnej jazdy, seans jogi, malowanie na jedwabiu, szkoła decoupage’u, trening samoakceptacji – na pewno jest coś, o czym zawsze marzyłaś, ale nigdy nie miałaś okazji spróbować. Pora to zmienić! Właśnie teraz, gdy opiekujesz się dzieckiem, wzorem europejskich mam skorzystaj z szansy spełnienia niekoniecznie zawodowych pasji. Aby ci było raźniej, namów koleżankę i razem pójdźcie na pierwsze zajęcia.

4. Pobudzające wszystkie zmysły SPA

Chyba każda z nas marzy czasem o wyjeździe do spa, ale tylko nielicznym uda się to zrealizować. Jest jednak rada: zorganizuj sobie spa w domu.
Najlepiej zaplanuj go na sobotę, gdy reszta rodziny może zająć się maluchem. Część zabiegów samodzielnie wykonasz w domu, ale jeśli możesz – zapisz się również na ten dzień do kosmetyczki, fryzjera czy na profesjonalny masaż.

5. Piżama party jedynie w babskim gronie

I koniecznie ze wspólnym gotowaniem! Warunek jest jeden: ty oferujesz lokal, koleżanki organizują posiłek i dodatki. Inaczej wplączesz się w pracochłonne przygotowania i zamiast się bawić, padniesz w połowie imprezy. Spotkanie umili dobra komedia. Piżamowy wieczór zwykle przeciąga się do rana, więc zaplanuj, kto zajmie się dzieckiem.
napisane na podstawie tekstu autorstwa Agnieszki Szmigielskiej
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)