POLECAMY

Będziesz mamą? Nie popełniaj tych błędów!

Większość młodych mam popełnia wiele błędów. Poznaj je!
Będziesz mamą? Nie popełniaj tych błędów! fot. Fotolia

Każda mama popełnia błędy. Nie zawsze są one poważne, ale lepiej byłoby ich uniknąć.

Karmiące mamy prawie nic nie jedzą

Wśród wielu młodych mam, zwłaszcza w Polsce, panuje przekonanie, że kobieta karmiąca powinna ograniczyć w swojej diecie wiele produktów. Często kończy się na tym, że młoda mama je głównie gotowany drób, ryż i marchewkę. Praktykują to zwłaszcza kobiety, których pociechy mają kolki. Niestety, taki sposób odżywiania na pewno dziecku nie pomoże. Jeśli maluch jest zdrowy, mama powinna jeść wszystkiego po trochu. Z pewnością takie odżywianie nie tylko pomoże w walce z kolkami u maleństwa ale też doda mamie sił i poprawi laktację.

Mama z dzieckiem u pediatry… po raz trzeci w tym tygodniu

Pediatrzy są tolerancyjni, zwłaszcza dla kobiet, które przychodzą do gabinetu ze swoim pierwszym dzieckiem. Słuchają o krostce na brzuchu, częstym płaczu lub dziwnej, ledwo widocznej plamce na czole. Wiadomo, że każda mama martwi się o swoją pociechę, ale trzeba się się zastanowić, czy nasze maleństwo na pewno potrzebuje konsultacji lekarskiej. Nie można przecież zajmować kolejki do lekarza dziecku, które naprawdę będzie tej pomocy potrzebować.

Młode mamy na forach internetowych

Fora internetowe dla rodziców są oblegane przez młode mamy. Szukają tam porad dotyczących wszystkiego, co się wiąże z dzieckiem – od karmienia po zaparcia. Niekiedy młode mamy udzielają tam tak absurdalnych porad, że zaczynamy się zastanawiać, czy żyjemy w XXI wieku czy w średniowieczu.

Mamy – wielbicielki poradników

Żyjemy w czasach, w których większość osób potrzebuje wskazówek dotyczących każdej dziedziny życia. Podobnie jest z wychowywaniem dzieci. Poradniki zasypują młode mamy informacjami na różne tematy. Ich autorzy wyznaczają, na co wolno, a na co nie wolno pozwalać dzieciom.

Tych wytycznych jest tak dużo, że mama często nie może sprostać wszystkim wymaganiom. Okazuje się, że jej dziecko nie jest w stanie np. załatwiać swoich potrzeb do nocnika w wyznaczonym przez autorkę poradnika wieku.

Młoda mama powinna podejść do tych rad z dystansem i pamiętać, że dziecko to nie jest zaprogramowany robot, ale człowiek, który rozwija się w swoim tempie. Wszystkiego się nauczy, kiedy przyjdzie na to czas.

Jaką mamą jesteś (lub będziesz)? [psychotest]

Porównywanie dzieci

Niejedna mama wracając z dzieckiem ze spaceru zaczyna się martwić, że na przykład jej trzyletnie dziecko czasem zapomina powiedzieć, że chce na nocnik, a znajomej dwulatkowi się to nie zdarza. Taka mama powinna zdać sobie sprawę z tego, że niczego dziecka na siłę nie nauczy. Poza tym jeszcze żadne zdrowe dziecko nie poszło do szkoły z pieluchą. Warto wziąć głęboki oddech i powiedzieć sobie, że na wszystko przyjdzie czas.

Młoda mama zaniedbana

Można wybaczyć młodej mamie, że przez 2-3 pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka jest tak wpatrzona w swoje maleństwo, że zapomina o sobie. Zajmowanie się przez całą dobę dzieckiem nie jest dobrym rozwiązaniem. Mama potrzebuje czasem odskoczni od codziennych obowiązków, żeby się zregenerować. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu powinna gdzieś wyjść i zająć się tym, co lubi. Może warto pomyśleć o powrocie do uprawianego przed ciążą sportu? A może o zapisaniu się na zajęcia rysunku, fotografii albo po prostu wyjściu na spacer? Pamiętajmy, że to wszystko nie tylko dla dobra mamy ale też dziecka. Wypoczęta mama, to przecież szczęśliwy maluszek.

Jak być seksowną mamą?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)