Jak wygląda brzuch po urodzeniu czworaczków? [FOTO]

Mama czworaczków pokazała, co się stało z jej ciałem po porodzie. Nie spodziewała się tak olbrzymiej fali hejtu.
/ 10 miesięcy temu
brzuch po czworaczkach fot. Adobe Stock

Doreen Ching pochodzi z Malezji i choć ma dopiero 23 lata, jest już mamą czterech maluchów. Czworaczki przyszły na świat już dwa lata temu, ale kobieta długo nie mogła się pogodzić z rozstępami, które pojawiły się w trakcie ciąży. Dojrzała jednak do tego, że jej ciało już nigdy nie będzie takie jak przedtem, ale za to dała życie fantastycznym dzieciom. Opublikowała zdjęcie, by dać wsparcie innym mamom. Nie spodziewała się jednak, że spadnie na nią aż taka fala krytyki.

Ślad po ciąży


Doreen urodziła, mając zaledwie 21 lat. Długo nie mogła się pogodzić z tym, że cały jej brzuch pokrywają olbrzymie rozstępy. Kobieta próbowała różnych metod, by zniwelować blizny. Ostatecznie pogodziła się z tym, jak wygląda i postanowiła opublikować w sieci swoje zdjęcie. Miała nadzieję, że to pomoże kobietom, które przeżywają to, co ona. "Zdjęcie wykonane, kiedy miałam zaledwie 21 lat. Zastanawiałam się wtedy, jak pogodzę się z tym, że mój brzuch będzie tak wyglądał już do końca życia. Pierwsza rzecz, jaką zrobiłam po opuszczeniu porodówki to spojrzenie w lustro. Rozpłakałam się. Wielu mówiło mi, że wyglądam obrzydliwie i na mój widok chce im się wymiotować" - wyznała pod fotografią. Wśród głosów poparcia pojawiły się także... okrzyki nienawiści.

Zobacz też, co o ciele po ciąży myślą mężczyźni.
 

Za młoda na dziecko?


Choć otrzymała wiele słów wsparcia, to na kobietę spłynęła również fala krytyki, której zupełnie się nie spodziewała. Wiele osób uznało, że jest sama sobie winna, bo była... zbyt młoda na to, by zostać mamą. Znaleźli się i tacy, którzy uznali, że jest "obrzydliwa" i "brzydka." Co na to Doreen? "Niektórzy mężczyźni twierdzą, że to nasza wina. Skoro chcemy dzieci, to musimy się liczyć z konsekwencjami. Proszę, zacznijcie szanować wszystkie kobiety. Swoje matki i żony, które rodzą i wciąż normalnie funkcjonują. Zastanów się: czy ty też dałbyś radę to zrobić? Wygląd mojego brzucha nie ma znaczenia. Wciąż mogę nosić bikini w domu" - zamyka usta heterom. Brawa dla niej!


Źródło: boredpanda.com

Przeczytaj: Ciało po ciąży: co zniknie, a co zostanie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)