POLECAMY

Książki kucharskie dla dzieci

Twój niejadek wciąż kręci nosem na proponowane przez ciebie potrawy? Skorzystaj z książki, w której znajdziesz przepisy na zdrowe smakołyki dla dziecka.
Książki kucharskie dla dzieci
„Jesteś tym, co jesz” – słyszy się od ludzi żyjących w zgodzie z rytmem pór roku i w codziennej diecie stosujących ich nieocenione dary. Problem tylko w tym, że walorów smakowych tych darów nie są często w stanie docenić (czytaj: przełknąć) same dzieci, które na hasło „To jest zdrowe” myślą tylko o tym, aby po skromnym talerzyku surówki spałaszować pudełko batoników.

Te dwie książki pokazują, że jednak może być inaczej i nie jest to kwestia cudu, ale tego, że np. warzywa da się przyrządzić w kolorowy, a nawet artystyczny sposób.

„Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy” jest książką rodzinną, wyczarowaną przez mamę, tatę i ich kilkuletnią córkę, ze smakiem wcinającą kulinarne arcydzieła. Pozycja przełamująca standardowe myślenie o domowej kuchni, w każdym razie w „Przemytnikach...” grillowaną paprykę faszeruje się pastą orzechową, a kotlety lepi z kaszy gryczanej (sprawdziłam, świetne).

„Przepisy Tosi i Franka” są książką bardziej tradycyjną, ale i tak nowatorską jak na ciężkostrawną polską kuchnię. Fizjolog żywienia Anna Kłosińska przekonuje dzieci, żeby same zaczęły gotować przy drobnej pomocy dorosłego, wtedy mają szansę zobaczyć, jaką przyjemność daje łączenie, mieszanie, pieczenie, doprawianie, słowem – kreowanie. Krótkie obyczajowe opowiadania z tytułowymi bohaterami przeplatają się z prostymi przepisami potraw. Poza wartością pedagogiczno-poznawczą „Przepisy...” stwarzają dobry moment dla całej rodziny na spędzenie wspólnego czasu.

„Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy”, Monika, Maciej, Karolina Szaciłło. Wydawnictwo 1000 stopni. Cena: 45 zł.
„Przepisy Tosi i Franka, czyli jedz zdrowo od najmłodszych lat”, Anna Kłosińska. Media Rodzina. Cena: 22 zł. Polecamy wszystkim.

O przepisach dla dziecka porozmawiaj na forum polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)