POLECAMY

Krwawienie po porodzie

Czy obfite krwawienie po urodzeniu dziecka powinno niepokoić? Odpowiada położna.
Krwawienie po porodzie
Pięć dni temu urodziłam córeczkę. Ciągle czuję nieprzyjemne skurcze w dole brzucha. Nadal też dość obficie krwawię. Czy to normalne? Kiedy powinnam się zgłosić na wizytę kontrolną po porodzie? Kinga


Przez pierwsze dni po porodzie może Pani odczuwać bolesne skurcze w dole brzucha – to skutek obkurczania się mięśnia macicy. Towarzyszy temu dość intensywne krwawienie z dróg rodnych.


W pierwszych dniach po porodzie jest to krwistoczerwona wydzielina, której z dnia na dzień jest mniej. Zmienia też ona stopniowo barwę na brązowo-brunatną, następnie żółto-brunatną, a w końcu żółtą.


Krwawienie z dróg rodnych może utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni. Zdarza się, że kobieta plami przez cały okres połogu.


Podczas karmienia piersią może nasilać się krwawienie oraz bolesne skurcze mięśnia macicy. Gdy zaobserwuje Pani u siebie nagłe zatrzymanie krwawienia lub jego nasilenie i wysoką temperaturę (powyżej 38°C), proszę skontaktować się ze swoim lekarzem lub ze szpitalem, w którym Pani rodziła.prof. dr hab. Bogdan Chazan, ginekolog
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)