Matka karmiąca piersią nie przyjęła antybiotyku, bo bała się, że zaszkodzi dziecku. Zmarła 3 dni później!

Kobieta nie chciała przyjąć leków na zapalenie ucha. Infekcja w 2 dwa dni zamieniła się w zapalenie opon mózgowych.
Matka karmiąca piersią nie przyjęła antybiotyku, bo bała się, że zaszkodzi dziecku. Zmarła 3 dni później! fot. Fotolia

30-letnia Rhianne Statom-Barnett cierpiała na ostre zapalenie ucha. Wbrew zaleceniom lekarza nie przyjęła antybiotyku, bo nie chciała zaszkodzić swojemu 3-miesięcznemu synkowi, którego karmiła piersią. Niestety kobiety nie udało się uratować. 

Jak począć dziewczynkę? Wymaga to kilku wyrzeczeń... Niestety

Nie zastosowała się do zaleceń lekarza

Rihanna odczuwała bardzo silny ból ucha, który porównywała z bólem porodowym. Lekarz stwierdził u niej ostre zapalenie ucha i przepisał antybiotyk. Jednocześnie zapewnił ją, że może go bezpiecznie przyjmować w czasie laktacji. Kobieta, która była wykładowcą uniwersyteckim, miała jednak wątpliwości i bała się, że zaszkodzi swojemu małemu synkowi. Zdecydowała, że nie zażyje antybiotyku. 

Młoda mama po 3 dniach straciła przytomność i została przewieziona do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że nastąpiła śmierć mózgu, którą spowodowało zapalenie opon mózgowych. Rihanna zmarła wkrótce po przyjeździe do szpitala. 

To nie musiało tak wyglądać...

Śmierć młodej mamy wstrząsnęła lekarzami, rodziną i tysiącami zupełnie obcych ludzi, bo gdyby przyjęła zalecany antybiotyk, nie osierociłaby swojego dziecka. 

Tutaj niestety zabrakło zaufania do lekarzy i służby zdrowia. Kobiety karmiące piersią mają ogromne obawy, gdy muszą łyknąć jakiekolwiek lekarstwo. Nie można jednak zapominać, że są sytuacje, w których ich przyjęcie jest koniecznością. Są również lekarstwa, które można zażywać w czasie laktacji. Przecież zdrowie i życie marki, jest równie ważne, co życie dziecka. 

Prezydent: „Podpiszę zakaz aborcji eugenicznej”. Polki będą zmuszane do rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci?

Nie popadajmy w skrajności!

Współczesny świat jest pełen skrajności. Nie bierzemy antybiotyków lub bierzemy ich za dużo, nie szczepimy dzieci, chcemy się leczyć suplementami diety i głodówkami.

Oczywiście w świecie pełnym chemii, pestycydów i zanieczyszczeń zwrot w stronę natury jest potrzebny, ale nawet w tym wypadku trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie możemy ignorować postępu medycyny i setek lat ciężkiej pracy wybitnych naukowców. Bez wynalazku Alexandra Fleminga nadal umieralibyśmy na wiele chorób, z którymi obecnie lekarze radzą sobie bez większego problemu. 

Dlatego nie dajmy się zwariować! Antybiotyki są po to, aby je zażywać, gdy zachodzi taka potrzeba. Warto słuchać zaleceń lekarzy, a nie korzystać z rad anonimowych osób w sieci, które żerują na naszym naturalnym strachu o dziecko. 

Wszystkie dawki w jednym zastrzyku? Naukowcy pracują nad rewolucyjną szczepionką. Czy jest bezpieczna dla dziecka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Rafał, pitolisz jak potłuczony. Dawno nie czytałam takich bzdur, a o to naprawdę w internecie nietrudno. Gdyby to, co piszesz, było prawdą, to nie mielibyśmy przyrostu naturalnego, bo wszystkie dzieci umierałyby jeszcze w wieku niemowlęcym po podaniu obowiązkowych szczepionek. Weź pod uwagę, że w Izraelu jest inny klimat, wokoło są inne skupiska ludzi, etc. Dzięki szczepionkom wyciszyliśmy wiele chorób, które kiedyś dziesiątkowały całe narody. Zresztą, do kogo ja to mówię. Pewnie jesteś zwykłym internetowym trollem, któremu się nudzi.
/rok temu
WAŻNE !!! W Izraelu NIE MA obowiązkowych szczepień !!!! jest TYLKO kalendarz zalecanych szczepień ! A żadnej epidemii w Izraelu NIE ma i Nie było !!! W żadnym kraju nie ma obowiązkowych szczepień dla wszystkich noworodków w 1 dobie na gruźlicę !!!! Obowiązkowe szczepienia - to DRENOWANIE milionów zł pieniędzy podatników w imię rzekomej epidemii !!! Szczepienia - to powolne uszkadzanie zdrowia dziecka, Szczepienia działają tak perfidnie, że NIE od razu widać działania uboczne. Toksyny ze szczepionek POWOLI zatruwają i DEGENERUJĄ MAŁE CIAŁO DZIECIACZKA !!!!! Te szczepienia to ROSYJSKA RULETKA , padnie dziecko od razu, albo po n-tym strzale !!!