Jak przestać marnować jedzenie

Czy wiesz, że Polacy wyrzucają rocznie aż 235 kg żywności na osobę, a w skali całego kraju jest to ok.9 mln ton?! Te liczby robią wrażenie, szczególnie, gdy podliczymy ile pieniędzy ucieka nam z portfela przez nieprzemyślane zakupy! Na szczęście, istnieje kilka skutecznych sposobów, by ograniczyć marnotrawstwo i niepotrzebne wydatki. Poznaj trzy proste kroki!
/ 16.07.2019 12:18

Krok 1: odpowiednie przygotowanie

Pierwszy trik to napisanie listy zakupów jeszcze zanim pójdziemy do sklepu. Jest to dość oczywisty krok, o którym niestety często zapominamy. Zaplanowanie zakupów pomoże nam oprzeć się promocjom w sklepie, a ich efektem jest kupowanie niepotrzebnych rzeczy, które potem lądują w koszu na śmieci. Przed wyjściem do sklepu warto również zerknąć co już mamy w lodówce, by nie dublować produktów. W tym zadaniu pomoże nam multimedialna lodówka Family HubTM marki Samsung! Jest wyposażona w ekran dotykowy, który umożliwia sprawne tworzenie list i harmonogramów. Dzięki wbudowanym wewnątrz urządzenia aparatom możemy w każdej chwili sprawdzić na wyświetlaczu smartfona, co jest w środku. Rozwiązanie View Inside, bo o nim mowa, pozwala nam podczas zakupów upewnić się co jest w lodówce, by nie kupować niepotrzebnych rzeczy. A jeśli nie mamy pomysłu na obiad czy kolację, Family HubTM podpowie nam, co można przygotować mając do wyboru produkty, które leżą w lodówce.

Krok 2: przechowywanie żywności

Kolejnym krokiem jest odpowiednie przechowanie żywności. Każdy z nas zna to uczucie, gdy chcemy sięgnąć po soczyste maliny lub chrupiącą marchewkę, a wyjmujemy z lodówki już nie do końca świeże owoce i warzywa. A przecież dopiero co robiliśmy zakupy… Rozwiązaniem tego problemu jest technologia Twin Cooling PlusTM, którą znajdziemy w lodówkach Samsung. Niezależne parowniki i układy chłodzenia zapewniają optymalne warunki temperatury i wilgotności, zapobiegają mieszaniu się zapachów, a żywność pozostaje soczysta i świeża znacznie dłużej. Nie każdy o tym wie, ale różne artykuły spożywcze należy inaczej przechowywać. Dlatego marka Samsung wymyśliła wyjątkową technologię CoolSelect +, która zapewnia najwyższą elastyczność chłodzenia. Możesz korzystać z tej strefy jako zamrażalnika (od -23 do -15°C) lub za jednym dotknięciem zamienić zamrażalnik w jedną z komór, w której utrzymuje się optymalna ustalona temperatura 2°C (tryb chłodziarki), -1°C (schładzanie), -5°C (lekkie zmrażanie). Jeśli często zapominasz kiedy otworzyłeś dane produkty i czy jeszcze nadaje się do spożycia, spodoba ci się funkcja lodówki Family Hub™, dzięki której możemy stworzyć elektroniczne etykiety z datami przydatności produktów a lodówka przypomni , że jogurty trzeba zjeść do jutra.

Krok 3: energooszczędna lodówka

Lodówki Samsung są nie tylko innowacyjne, ale i energooszczędne. Wybierając urządzenie do domu, warto zwrócić uwagę na etykietę energetyczną. Najlepszym wyborem będą chłodziarki z oznaczeniem A++ lub A+++, które pozwolą znacznie zaoszczędzić zużywaną energię. Innym rozwiązaniem zmniejszającym zużycie prądu jest wykończenie Metal Cooling. Zapewnia ono lepszą izolację wewnątrz lodówki oraz pomogą powrócić do stabilnej temperatury po otwarciu drzwi. Dzięki temu urządzenie zużywa mniej prądu i utrzymuje lepsze warunki dla przechowywanej żywności.

Jak sama widzisz, każdy z nas może z łatwością ograniczyć marnowanie jedzenia. Wystarczy tylko odpowiedni plan, odrobina wiedzy i chęci oraz innowacyjna lodówka Samsung, która nam w tym zadaniu pomoże. Pamiętaj, że dzięki mądrym działaniom nie tylko zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ale również zadbasz o naszą planetę. Każdy wygrywa!Artykuł powstał z udziałem marki Samsung