Jak mieć dobre relacje z teściową fot. Fotolia

7 złotych rad, jak mieć dobre relacje z teściową

Wystarczy odrobina zaangażowania!
Milena Oszczepalińska / 15.02.2016 06:34
Jak mieć dobre relacje z teściową fot. Fotolia

Stereotyp złej teściowej jest tak silny, że wydaje się niemal nieprawdopodobne, by mieć dobry kontakt z mamą swojego męża. Ale czy faktycznie musi tak być? Dowcipy to jedno, a codzienne życie z teściową to drugie i chyba nie warto na siłę go psuć, prawda? Zobacz, jak sprawić, by ta relacja była naprawdę udana.

Jak mieć dobre relacje z teściową?

Oto nasze wskazówki:

1. Bądź szczera

Bycie miłą na siłę nigdy się nie sprawdza. Nieszczerość da się łatwo wyczuć, a takie osoby nie wzbudzają zaufania.  O wiele bardziej teściowa będzie cię cenić, kiedy będziesz stanowczo prezentować własne poglądy. Poza tym, chyba o wiele lepiej będzie, jeśli ustalicie, co się wam obu podoba, a co nie, zamiast zaciskać zęby i denerwować się, że teściowa znowu zrobiła coś nie po naszej myśli.

2. Nie ulegaj stereotypom

Nasłuchałaś się przed ślubem, jakie to teściowe są wredne i jak uprzykrzają życie i wydaje ci się, że tak musi być również u was? Bądź ponad to! Nie ulegaj głupim stereotypom, tylko od początku pracuj nad tym, by wasza relacja była jak najlepsza.

3. Odpuszczaj, kiedy walka nie ma sensu

Dochodzenie do kompromisu jest trudną sztuką, ale konieczną w życiu. Nie zawsze musi być po naszemu i nie zawsze nasze zdanie musi być najważniejsze. W błahych sprawach naprawdę lepiej odpuszczać, niż kłócić się i obrażać. Bo czy taka walka naprawdę przyniesie jakąś korzyść?

4. Traktuj teściową z szacunkiem

Ta zasada powinna działać w dwie strony. Ponieważ jednak to ty jesteś młodsza, od ciebie musi wyjść inicjatywa traktowania się z szacunkiem. Twoja teściowa też nie pozwoli sobie na uszczypliwości, jeśli będzie widziała, że tobie wcale na tym nie zależy.

5. Doceniaj to, co robi dobrze

Każdy lubi być chwalony. Nie przemilczaj zatem pysznej szarlotki teściowej lub doskonałego gustu w urządzaniu mieszkania. Niech widzi, że za coś ją podziwiasz i cenisz, wówczas i ona zacznie dostrzegać i podkreślać twoje atuty.

6. Chwal jej syna za różne rzeczy

Każda mama kocha swoje dziecko i życzy sobie, by inni traktowali je z podziwem i miłością, nawet gdy jest to dorosły, żonaty syn. Daj jej zatem satysfakcję poprzez podkreślanie, które jego cechy lubisz najbardziej i jakie nawyki, które ma dzięki wychowaniu naprawdę podziwiasz.

7. Bądź dobrą żoną

Nie traktuj męża jak głupszego od siebie, którym można pomiatać i ośmieszać. Wcale nie musisz być cwaną żoną, która potrafi okręcić sobie męża wokół palca. Naprawdę go kochaj i bądź troskliwa, a teściowa będzie wniebowzięta, że właśnie ciebie wybrał za żonę.

Polecamy również:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.03.2016 11:01
bede mila za kazdym razem na wszystko pozwalala zeby na leb mi weszla....tesciowa to podstepna zmija i nie mozna sobie pozzwolic na wpier z buciorami w czyjes zycie a najczesciej zdarza sie tak jak tesciowa nie ma swojego zycia to wtedy bardzo interesuje sie zyciem syna i innych