POLECAMY

Jak majówka to na rowerze

Tegoroczna, wyjątkowo długa majówka, to świetny moment na zorganizowanie rodzinnej, rowerowej wyprawy. W drogę!
Jak majówka to na rowerze fot. Serwis prasowy

Jak przygotować rower na wyprawę?

Rowerowa majówka może być fantastyczną przygodą dla całej rodziny, o ile jednak odpowiednio przygotujemy się do wyprawy. Najważniejsze to zadbać o stan techniczny naszego roweru. Z odpowiednim wyprzedzeniem powinniśmy więc zafundować naszym jednośladom generalny przegląd obejmujący regulację hamulców i przerzutek, czyszczenie i smarowanie napędu oraz dokręcenie wszystkich części. Poprośmy również o sprawdzenie naprężenia szprych oraz zużycia łańcucha.

Rozgrzej swoje mięśnie

Po sprawdzeniu kondycji roweru powinniśmy również zatroszczyć się o własną kondycję fizyczną. Wypad rowerowy za miasto to dobry moment na rozgrzewkę przed właściwym wyjazdem. Większość siłowni oferuje różnorodny sprzęt, na którym możemy wzmocnić mięśnie naszych nóg. Planując trasę rodzinnego wyjazdu rowerowego powinniśmy wziąć pod uwagę możliwości najmłodszych. Dla dzieci najlepszy moment na rozpoczęcie samodzielnych rowerowych podróży to 10-11 lat. Najmłodsze dzieci można wozić w specjalnych rowerowych krzesełkach, a te nieco starsze w przyczepkach, które już od roku można legalnie używać na naszych drogach.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Mimo dbałości o najdrobniejsze szczegóły, każda rowerowa wyprawa wiąże się z pewnym ryzykiem. Potrącenie pieszego czy uszkodzenie samochodu może oznaczać poważne wydatki. Przed wyjazdem warto więc wykupić ubezpieczenie dedykowane cyklistom. Polisy obejmują następstwa nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz ubezpieczenie roweru, które pozwoli odzyskać pieniądze, gdy staniemy się ofiarą rabunku lub gdy w wypadku ulegnie zniszczeniu nasz rower.

Tak przygotowani do rowerowej majówki możemy być pewni, że zrobiliśmy wszystko, aby odbyła się w jak najlepszej atmosferze. W drogę!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)