POLECAMY

Jak dogadać się z teściową

Relacja synowej z teściową nie należy do łatwych. Podpowiadamy, co zrobić, aby wasze relacje stawały się coraz lepsze.
Jak dogadać się z teściową fot. Panthermedia

Nikt nie powiedział, że życie z teściową będzie należeć do łatwych. Pamiętaj jednak, że jeśli na samym początku trochę się postarasz, wykażesz cierpliwością i dyplomacją, zjednasz ją sobie na całe życie.

* Zrób dobre wrażenie. Ubierz się stosownie. Podczas obiadu podawaj teściowej półmiski i uśmiechaj się. Jeśli podejmie jakiś kontrowersyjny temat, nie dyskutuj z nią, tylko przytakuj. Po obiedzie zaproponuj, że pozmywasz.

* Pochwal ją. Podlizywanie się jest okropne, ale w tym wypadku wiele możesz zyskać. Doskonałym polem do pochwał jest gotowanie. Zawsze też możesz powiedzieć, jak wspaniale wychowała syna, który jest teraz twoim cudownym mężem.

* Zaproś ją na kawę. Umów się z nią eleganckiej kawiarni. Jeśli twoja teściowa jest już na emeryturze, bardzo się ucieszy, że będzie mogła wyrwać się z domu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
A jakie rady "wszystkowiedzący" mają dla kogoś kto ma teściów alkoholików z długami, przemocą słowną i fizyczną? Też mam ich zaprosić do restauracji? A może dodatkowo postawić pół litra żeby się rozkręcili? Choć wierzcie mi że oni i bez wódy potrafią odstawić niezły cyrk.