POLECAMY

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka do zrobienia z dzieckiem

Zobacz propozycje upominków, na które nie wydacie nawet złotówki!
Prezenty na Dzień Babci i Dziadka do zrobienia z dzieckiem fot. Fotolia

Aby babcia i dziadek poczuli się wyjątkowo w dniu swojego święta, wcale nie musisz wydawać fortuny na drogie upominki. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przygotowanie wraz z dzieckiem prezentów sentymentalnych, które z perspektywy czasu okażą się bezcenne. Nie wiesz, o czym mowa? O prezentach własnej roboty, w których stworzenie należy włożyć odrobinę pracy i mnóstwo serca!

Prezent nr 1: ciasto

Wraz z dzieckiem wspólnie upieczcie ciasto (może to być szarlotka lub np. babka piaskowa). Niech maluch ozdobi je cukrem pudrem, lukrem czy posypką (za pomocą lukru może wypisać nawet specjalne życzenia!). Taka słodycz z pewnością ucieszy dziadków i będzie idealnie pasować do popołudniowej herbaty, którą wypijecie podczas świątecznych odwiedzin :)

Prezent nr 2: laurka

Wydrukuj dla dziecka (i dla siebie!) szablony laurek dla dziadków do pokolorowania! Niespodziewane otrzymania rysunku ze szczerym wyznaniem będzie dla nich wzruszającym momentem, które z pewnością nie zamieniliby na nic innego. Jeśli same laurki wydają wam się smutne, możecie dodatkowo ozdobić je koralikami, brokatem lub nawet piórkami. Wszystko zależy od waszego pomysłu.

Prezent nr 3: kwiaty

Kolejnym doskonałym pomysłem jest skomponowanie wyjątkowego bukietu kwiatów. W tym celu kup ich kilkanaście rodzajów wraz z dodatkami oraz koniecznie zaopatrz się w różnego rodzaju wstążki i ozdoby. Taki bukiecik własnej roboty na 100% urzeknie dziadków, a jego tworzenie na pewno spodoba się maluchowi. Dlaczego? Bo wszystko będzie się błyszczeć!

Prezent nr 4: wierszyk

A może twój szkrab nauczy się wierszyka na pamięć lub zaśpiewa dziadkom piosenkę z życzeniami? Takie przedstawienie zmiękczy serce niejednego! Jeśli maluch jest wstydliwy, wspólnie możecie wpisać jego treść do środka złożonej laurki. A oto nasze propozycje oryginalnych wierszyków specjalnie na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Prezent nr 5: zdjęcia

Jeśli zaś naprawdę pragniesz stworzyć dla dziadków coś wyjątkowego, proponujemy zgromadzić zdjęcia, które zobrazują ich całe życie. Kiedy już będziesz w posiadaniu tej wyjątkowej kolekcji, uporządkuj ją chronologicznie w zakupionym i przyozdobionym wcześniej albumie. Dopilnuj, aby znalazły się w nim wszystkie symboliczne chwile z ich życia (np. zdjęcia z rodzicami, ślub, narodziny dziecka, narodziny wnucząt). Taki upominek wzruszy nawet największego twardziela...
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 miesiące temu
Dla babci na pewno kupię kwiaty :D uwielbia róże. Oprócz tego właśnie znalazłam olejek arganowy o zapachu różanym! Wąchałam w sklepie tester i jest przecudny! Marka to Bio Agadir i za 100 ml dałam tylko 59 zł a ma ekocert!
/2 lata temu
Kupię im książki: Opowiedz mi dziadku i Opowiedz mi babciu. To będzie prezent dla nich. To książki do zapisu wspomnień. Po ich wypełnieniu powstanie kronika rodzinna i to już będzie prezent dla mnie.