POLECAMY

Długi pobyt męża za granicą

Co robić, jeśli pobyt partnera za granicą źle wpływa na stosunki między małżonkami i relacje z dzieckiem? Porad udziela psycholog.
Długi pobyt męża za granicą

Rok temu mój mąż wyjechał za granicę i od tej pory zaczęło się między nami psuć. Zgodziłam się na ten wyjazd ze względów finansowych, ale teraz żałuję. Oddalamy się od siebie, a nasza prawie dwuletnia córka zapomina, jak tata wygląda. Czuję się gorzej niż samotna matka. Namawiam męża, by wrócił, ale on nie chce. Co robić? Beata


Pani związek przeżywa kryzys. Trzeba w nim doprowadzić do klarownych rozstrzygnięć i wyjaśnień, które ustabilizują sytuację rodzinną.


Czy zna Pani powód, dla którego mąż nie chce wrócić? A jakie argumenty podaje mu Pani, by wrócił? Czy są one dla niego zachęcające? Kiedy od dłuższego czasu nie ma bliskich relacji, łatwo o chęć ucieczki od problemów.


I Pani, i mężowi do podjęcia jednoznacznych kroków potrzebne jest jasne postawienie sprawy: nasz związek emocjonalny ulega rozpadowi, coś z tym robimy czy nie?


Dla Pani męża ta sytuacja nie stanowi problemu, więc być może trzeba mu to jaśniej przedstawić. Proszę zwrócić uwagę na sposób, w jaki rozmawia Pani przez telefon – tak aby być rzeczową i konkretną.


Albo zdecydować się na podróż do męża (bez dziecka) i szczerze, w cztery oczy porozmawiać o przyszłości związku.dr Julita Wojciechowska, psycholog
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)