POLECAMY

Czy znasz sposoby na zdrowe oczy?

Najczęściej nie doceniamy swoich oczu – a przecież bez nich byłoby nam bardzo ciężko. Po latach może się okazać, że mamy zaćmę lub jaskrę, która często kończy się ślepotą. Mało osób myśli o tym, aby dostarczać cennych składników także swoim oczom. Może czas zacząć.

W diecie dla wzroku szczególnie ważne są takie produkty jak borówki i zielone warzywa (brokuły, sałata, szpinak, pietruszka), które zawierają luteinę. Jest to substancja, której nie wytwarza nasz organizm, musimy ją więc pozyskać z zewnątrz – z pożywienia lub w postaci suplementu.

Innymi substancjami, które dobroczynnie wpływają na nasz wzrok, są cynk i witaminy A, E oraz C. Działają one antyoksydacyjnie, a więc zwalczają wolne rodniki, które powodują negatywne zmiany w naszym organizmie.

W lecie noś dobre okulary przeciwsłoneczne i nie przebywać zbyt długo na słońcu – promienie przenikają do oka, mogąc wywoływać nie tylko swędzenie i pieczenie, ale po latach poważniejsze konsekwencje.

Zmęczonym oczom dobrze zrobi okład z herbaty (waciki kosmetyczne nasącz naparem np. z zielonej herbaty).

Rób przerwy w pracy z komputerem, dbaj o to, by nie męczyć oczu tzw. efektem lśnienia (gdy jasność ekranu jest zbyt wysoka w porównaniu do otoczenia – zapal światło). Zadbaj o to, by twój wzrok znajdował się w odległości ok. 70 cm od monitora.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (40)
/2 lata temu
ja jem dużo ryb, podobno są dobre na oczy. a oprócz tego stosuję codziennie suplement diety z luteiną lutax amd plus, polecam
/2 lata temu
ja zawsze stosuję ocutears, bardzo polecam te krople
/2 lata temu
ja muszę silnie dbać o nawilżenie moich oczu, pomagają mi w tym krople cationorm, polecam
POKAŻ KOMENTARZE (37)