Czy wiesz, że telewizja powoduje spadek liczby narodzin? fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz, że telewizja powoduje spadek liczby narodzin?

Telewizja ma olbrzymi wpływ na psychikę ludzi, zarówno korzystny jak i negatywny. Oto kilka przykładów na to, jak wielka jest siła przekazu telewizyjnego.
/ 16.06.2019 17:57
Czy wiesz, że telewizja powoduje spadek liczby narodzin? fot. Czywiesz.pl

Pojawienie się telewizji i treści przez nią oferowaną ma często bardzo zaskakujący wpływ na społeczności, które ja oglądają. Przykładowo, w rejonach Brazylii gdzie pojawiła się popularna telewizja kablowa, emitująca telenowele wzrosła liczba rozwodów i zmalała liczba rodzących się dzieci.

Miały na to wpływ wzorce lansowane przez opery mydlane, w których krytykuje się tradycyjny model rodziny, a kobiety są wyemancypowane i świadome. Gdy w hinduskich wsiach pojawił się dostęp do telewizji kablowej, spadła liczba ciąż i wzrosła liczba zapisujących się do szkół.

W Indonezji natomiast sygnał telewizyjny lepszej jakości spowodował odwrót od spotkań z ludźmi i spadek zaufania do innych.

Zdjęcie: Copyright photoxpress

Autor: ~Regis

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/13.08.2010 11:53
Czy wiedziałeś? Noworodek już od drugiego dnia życia płacze według linii melodycznej języka rodziców. Dziecko zaczyna się uczyć już w łonie matki i płacz to pierwsza próba porozumienia się ze światem.
/20.07.2010 10:22
Ale dobrze... Ja nie oglądam prawie telewizji, no tylko wiadomości no i tam jakiś film jak się natrafi, ale rzadko się to zdarza... A komputer też szkodzi?
/13.06.2010 22:14
Czy wiesz, że telewizja powoduje spadek liczby narodzin? Jasne, że wiem, w końcu grałem w Simsy i wstawiając TV do sypialni na próżno można było się starać o potomka ;P
POKAŻ KOMENTARZE (12)