POLECAMY

Czy wiesz jak poprawić kondycję wzroku?

Często nie doceniamy oczu – okularnicy coś o tym wiedzą. Można jednak poprawić kondycję wzroku trzymając się jedynie paru zasad.

Najwięcej problemów ze wzrokiem powoduje praca przy komputerze. Niestety, w dzisiejszych czasach, trudno jej uniknąć i często po wiele godzin ślęczymy przy ekranie. Przede wszystkim – usadawiamy się ok. 45 cm przed ekranem – nie bliżej, i ni dalej, jest to optymalna odległość

Dbamy o określone oświetlenie w miejscu pracy – nie siedzimy po ciemku przy komputerze! Nie ustawiamy komputera do słońca. Przynajmniej co godzinę odrywamy wzrok od ekranu – możemy się przejść po pokoju, lub spojrzeć na jakiś przedmiot, który leży oddalony.

Przed snem możemy robić sobie okłady z plastrów ogórka lub woreczków herbaty – zmniejszy to opuchliznę.

W lecie powinniśmy korzystać z okularów przeciwsłonecznych, ale nie tych bazarowych, lub super eleganckich ze sklepów odzieżowych, ale najlepiej z salonów okulistycznych – szkła będą nas wtedy z pewnością chroniły przed groźnymi właściwościami słońca.

Jeżeli czytamy książkę, to najlepiej w pozycji siedzącej – nasze oczy wolniej się zmęczą i dłużej będziemy czerpać przyjemność z lektury.

Na zaczerwienione oczy można użyć kropelek do oczu z apteki, warto jednak wcześniej przeczytać ulotkę, lub wybrać krople z okulistą – na badaniu powinniśmy się zjawić przynajmniej raz w roku, nawet jeżeli nie mamy wady.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Dosyć przydatne aczkolwiek mało jest tu porad .