POLECAMY

6 zdań, które dobrze jest mówić najbliższej rodzinie

Warto wspierać bliskich!
6 zdań, które dobrze jest mówić najbliższej rodzinie fot. Fotolia

Relacje rodzinne powinny być oparte przede wszystkim na szczerości. Często jednak ta szczerość utożsamiana jest z mówieniem bez ogródek różnych przykrości, a nie o to przecież chodzi. W rodzinie jest siła! I warto tak budować relacje, by być dla siebie nawzajem wsparciem, a nie tylko krytykantem.

Co warto mówić bliskim?

Nie zapominaj, by od czasu do czasu powiedzieć mężowi lub dzieciom któreś z tych zdań. Są naprawdę budujące!

1. "Uwielbiam w tobie..."

Czy twoi bliscy ciągle słyszą, że coś ci w nich nie pasuje? Zamiast narzekania, postaw na pochwałę. Staraj się jednak nie przesadzać w żadną stronę.

2. "Poradzisz sobie!"

Kogoś z twoich bliskich czeka jakieś ważne, ale trudne wydarzenie? Nie snuj czarnych scenariuszy, ale daj odczuć, że wierzysz w powodzenie danej sprawy.

3. "Jesteś naprawdę dobry w..."

Każdy ma jakieś talenty. Jednak wspólne mieszkanie może znieczulić nas na atuty bliskich albo zwyczajnie staną się nam oczywiste. Nie bądź obojętna! Przypominaj bliskim, co w ich cenisz.

4. "Jesteś wyjątkowy!"

A może myślisz, że nie? Nie wydaje nam się, przecież z jakiegoś powodu wybrałaś właśnie daną osobę na współmałżonka, a wasze dzieci odziedziczyły po was różne cechy.

5. "Dziękuję ci za..."

Okazywanie wdzięczności jest bardzo ważne. Pozwala na uniknięcie wiecznie postawy roszczeniowej. Czasami warto też przeprosić, jeśli się zawiniło...

6. "Będę cię w tym wspierać"

Cokolwiek ma się wydarzyć, bądźcie jednością. Słowa otuchy i wsparcia w niektórych sytuacjach są niezwykle cenne. Choć realnie nie zmieniają niczego, dają siłę do walki.

Polecamy również:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)