POLECAMY

5 powodów, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na dziecko!

Sprawdź, czy powinnaś być mamą!
5 powodów, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na dziecko! fot. Fotolia
Rodzina zasypuję cię pytaniami o dziecko? Twoje koleżanki chwalą się zdjęciami pierścionków zaręczynowych, USG i słodkimi, rumianymi niemowlakami, a ty, niczym czarna owca w stadzie, nie czujesz ani potrzeby, ani konieczności, aby zostać mamą? Pamiętaj, że nie ma idealnego wieku na dziecko. To, że twoja przyjaciółka spodziewa się już drugiego potomka, a ty zupełnie o tym nie myślisz, nie jest niczym złym, czy dziwnym. Każdy rozwija się inaczej i u każdego w innym momencie (jeśli w ogólne) pojawia się instynkt macierzyński. Poznaj 5 powodów, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na dziecko.

1. Denerwujący płacz

W autobusie, sklepie, galerii handlowej na ulicy! Płaczące dziecko doprowadza cię do szaleństwa i sprawia, że masz ochotę wybuchnąć? Jeśli łzy malucha nie wzbudzają w tobie odruchów opiekuńczych, a wręcz przeciwnie, powodują, że się złościsz, najprawdopodobniej nie dojrzałaś jeszcze do macierzyństwa.

2. Widok noworodka nie wzbudza w tobie pozytywnych odczuć

Zachwycające się dzieckiem ciotki, wujkowie, koleżanki i znajomi wywołują w tobie zdziwienie? To, że nie przyglądasz zdjęć maluszków, nie lajkujesz fotografii pociech swoich przyjaciół, a upaćkany niemowlak raczej cię odstrasza, może świadczyć o tym, że jeszcze nie nadajesz się na matkę.

3. Trzymanie malucha na rękach wywołuje w Tobie paraliż

Gdy kuzynka albo koleżanka daje ci potrzymać dziecko, drżą ci ręce i cały czas czujesz, że maluch ci wypadnie? Strach przed pilnowaniem dziecka powoduje obawy, że nie dasz rady? Najprawdopodobniej nie wykształcił się w tobie jeszcze instynkt macierzyński i masz problem z odpowiedzialnością.

4. Spóźniająca się miesiączka wywołuje w tobie przerażenie

Jeśli nawet 2-dniowa spóźniona miesiączka przyczynia się do nocnych koszmarów, wizji sterty brudnych ubrań, pampersów czy płaczu dziecka, może to oznaczać, że podświadomie nie chcesz być matką. Niektórzy twierdzą, że sny są odbiciem naszych myśli, pragnień i obaw. Jeśli więc brak okresu powoduje w tobie chroniczny strach, nie śpiesz się z dzieckiem.

5. Nie jesteś gotowa na poświecenie

Kobieta, która rodzi dziecko, zmienia swoją rolę społeczną, a jej życie nabiera innego tempa. Najczęściej rezygnuje z pracy, więcej czasu spędza w domu, jej życie towarzyskie i zawodowe nie jest już takie intensywne i niemal cała uwaga skupia się na maluchu. Jeśli wiesz, że dla dziecka nie byłabyś w stanie poświecić swojej kariery czy "wolności", powstrzymaj się z powiększaniem rodziny.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Sprawdź, co twoje dziecko robi w sieci! 
7 najbardziej absurdalnych przesądów na temat ciąży
Jak wykonać rodzinną sesję zdjęciową? 
Najpiękniejsze zdjęcia kobiet z brzuszkiem 
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
...czytam i czuje, ze ktos opisal wszyskie moje przypadlosci, tyle ze od miesiaca sama jestem mama ;) bzdury,bzdury i jeszcze raz bzdury :D
/2 lata temu
większej głupoty nigdy nie czytałam
/2 lata temu
to się uśmiałam - jakby o mnie