POLECAMY

Co obniża męską płodność? Sprawdź!

Może nawet nie wiesz, że te rzeczy są aż tak szkodliwe!
Co obniża męską płodność? Sprawdź! fot. Fotolia

Najczęściej wymienianymi czynnikami, które powodują obniżoną płodność u mężczyzn są papierosy, stres, niewłaściwa dieta czy brak ruchu. Jednak niewiele osób wie, że należy do nich zaliczyć także korzystanie z laptopa. Niestety wciąż niewielu mężczyzn ma świadomość tego zagrożenia i korzysta z laptopa, trzymając go na kolanach. A ciepło, które wydziela pracujące urządzenie, może poważnie uszkadzać plemniki.

Wpływ wysokiej temperatury na męską płodność

Spermatogeneza, czyli produkcja plemników, przebiega prawidłowo w temperaturze około 35-35,5°C, czyli niższej niż normalna temperatura ciała. Z tego względu jądra umieszczone są w mosznie na zewnątrz organizmu. Tylko w takim środowisku produkcja plemników zachodzi w sposób prawidłowy. Dlatego, aby zachować zdrowie prokreacyjne należy wystrzegać się czynności, które mogą podwyższać temperaturę organizmu lub prowadzić do przegrzania poszczególnych części ciała.

Co obniża płodność u mężczyzn?

Nawet jeżeli mężczyzna rzadko korzysta z laptopa na kolanach, to na temperaturę męskich jąder ma wpływ wiele codziennych czynności. Należą do nich m.in.
  • kąpiel w gorącej wodzie,
  • korzystanie z sauny,
  • siedzący tryb życia,
  • noszenie obcisłej bielizny,
  • podgrzewanie foteli w samochodzie.

Jak podnieść płodność u mężczyzn?

Aby uniknąć niechcianych konsekwencji takiego postępowania, można w ciągu dnia zastosować drobne triki, które pobudzą produkcje plemników. Zamiast przerwy na papierosa wolną chwilę warto wykorzystać na ćwiczenia nóg – wymachy, kręcenie kółek i zataczanie ósemek. Należy to robić tak, aby zaangażować całe nogi, nie tylko stopy.

Nie od dziś wiadomo również, że na męską płodność ogromny wpływ ma także dieta. Dobrym nawykiem jest podgryzanie w ciągu dnia pestek dyni bądź słonecznika. Produkty te są cennym źródłem cynku, który nazywany jest pierwiastkiem męskości, a to dlatego, że poprawia gospodarkę hormonalną jąder.

Przeczytaj też inne porady:

Na podstawie materiałów prasowych kampanii Płodny Polak
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)