POLECAMY

Jedni patrzą z obrzydzeniem, inni widzą w nim siłę macierzyństwa. Tak bez retuszu wygląda ciało kobiety po 4 ciążach

Bez retuszu i ukrywania najbardziej zmienionych przez ciążę miejsc – to jest właśnie ciało kobiety po porodzie.
Jedni patrzą z obrzydzeniem, inni widzą w nim siłę macierzyństwa. Tak bez retuszu wygląda ciało kobiety po 4 ciążach fot. vanessabrown.com

Rozciągnięta skóra, obwisły brzuch, piersi już nie takie jak dawniej i mnóstwo rozstępów na udach oraz pośladkach. To pamiątki po ciąży.

Piękna czy przerażająca?

Kobiety różnie reagują, kiedy widzą na zdjęciach ciało kobiety kilka tygodni po porodzie. Dla jednych jest piękne, bo pokazuje długą drogę, jaką musi przejść kobieta, żeby móc później tulić do siebie swoje dziecko. Inne uważają, że to okropny widok i nigdy nie chciałyby tak wyglądać.


Fot. vannessabrown.com

Czy zdjęcia z porodu powinnyśmy publikować w sieci?

Najczęściej widok ciała pełnego rozstępów i rozciągniętej skóry nie przeraża kobiet, które już są mamami, choć nie wszystkie mają ciało w podobnym stanie. Dzieje się tak dlatego, że częściej przeraża nas to, czego nie znamy i nie rozumiemy niż to, z czym miałyśmy do czynienia.

Fot. vannessabrown.com


Fot. vannessabrown.com

Jak widać wszystko zależy od punktu widzenia. Dla każdego piękno jest czymś innym i nie zawsze oznacza ideał.


Fot. vannessabrown.com

Autorką zdjęć jest fotografka Vanessa Brown. Na swoim blogu pisze, że z całego serca dziękuje matce, która pozwoliła się sfotografować, bo to ją zainspirowało do dalszej pracy. Mimo że od sesji minęło sporo czasu, to nie może się zdecydować, co kocha w tych zdjęciach najbardziej: jej piękno, odwagę czy obfitość mleka, którym karmi swoją 3-tygodniową córkę.


Fot. vannessabrown.com

Na zdjęciach jest Raegan – mama czwórki dzieci. Oto, co powiedziała fotografce, gdy ta zapytała, dlaczego zgadza się na takie zdjęcia:

Kiedy urodziłam czwarte dziecko, zdałam sobie sprawę, że moje ciało jest niesamowite (...). Chcę pokazać moim dzieciom, gdy podrosną, że jestem dumna z mojego ciała, bo za każdym razem dostawałam rozstępów dlatego, że rosło w nim duże i zdrowe dziecko.

Bohaterka zdjęć chce inspirować kobiety na całym świecie. Uważa za niesamowite to, że organizm może tak wiele, że ciało potrafi się tak bardzo zmienić, by donosić ciążę, a później wykarmić malucha.


Fot. vannessabrown.com

Poznaj 8-latka, który przyjął poród swojej mamy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (123)
/2 tygodnie temu
Mam 47 lat, urodziłam 3 duże ponad 4-kilowe córki. Po 1-szym dziecku prawie wogóle nie miałam rozstępów (+10kg), po 2-gim trochę więcej (+15). Najmłodszą urodziłam mając 32 lata i troszkę mi przybyło więcej kilo w ciąży (+25), ale po tym jak wzięłam się za siebie, w sensie treningu i diety jest naprawdę bardzo dobrze. Owszem brzuch już nie będzie jak w młodości, ale mogę śmiało powiedzieć, że wyglądam lepiej w sensie figury niż niejedna 30-tka a nawet 20-tka. Biegam, pływam, siłownia.... Jedynie istotnie resztki fałdki na brzuchu są moim problemem... I zero cellulitu :) Pisze to tylko po to, aby te wszystkie spanikowane młode dziewczyny nie sugerowały się tym zdjęciem, bo jakoś mi się wydaje, że aż takie rozstępy i taki wygląd ciała jest raczej wyjątkiem niż regułą po porodzie. Jeśli w ciąży myśli się o przyszłym wyglądzie również i nie obżera nadmiernie pod pretekstem ciąży będzie z pewnością super.
/2 tygodnie temu
Ja jestem po 2 ciążach. Przed nim byłam lekko okrągła ale nie miałam rozstępów nigdzie. W pierwszej ciąży od samego początku smarowałam się tymi kremami żeby ich nie mieć. Wszystko było super do 6 miesiąca ciąży. Jak mój synuś zaczął rosnąć to dostałam rozstępów. Niestety ale po porodzie nie znikły. W drugiej ciąży już było trochę lepiej bo nie było ich więcej tylko tyle samo co przy pierwszej. I do tego mam lekko obwisły brzuch. Więc takie są realia ciąży. Jedna kobieta dostanie rozstępów inna nie. I nie piszcie głupot że to obrzydliwe. Ciekawa jestem czy jak by któraś z was tak wyglądała czy było by Wam tak łatwo inne kobiety obrażać.
/2 tygodnie temu
Wszystko ok ale to ze karmi starczego syna cyckiem jest obrzydliwe. Chlopak ma chyba z 2 lata! Do max 12 mcy sie karmi cyckiem... co sie dzisje z tym swiatem
POKAŻ KOMENTARZE (120)