Być kobietą

Życie jest piękne, gdy się jest kobietą!
/ 23.08.2006 10:08
byc_kobieta1.jpgŻycie jest ciężkie. Są chwile, gdy to nieśmiałe westchnienie przeradza się w krzyk pełen rozpaczy. Życie jest ciężkie, ale nie dla Ingrid Trobisch. Jej poradnik dla kobiet w każdym wieku „Być Kobietą” to przepis na radosny poranek każdego dnia, na uśmiechniętego męża i dzieci dumne ze swojej mamy. To przede wszystkim recepta na życie w zgodzie ze swoją kobiecością.

Ponieważ kobieta, bardziej niż mężczyzna, związana jest ze swoim ciałem, zasadniczym tematem książki są fizyczne aspekty życia kobiety. Autorka prezentuje psychologiczno-biologiczne spojrzenie na kobietę. byc_kobieta01.jpg
Ingrid Trobisch wyróżnia trzy istotne momenty w życiu kobiety: przygotowanie do macierzyństwa, macierzyństwo i przekwitanie. Pokrótce omawia sekrety seksualnego spełnienia, naturalne metody regulacji poczęć, narodziny dziecka, karmienie piersią czy menopauzę. Wszystkie spostrzeżenia opiera na doświadczeniu kobiet reprezentujących różne kultury i kontynenty.

Życie jest ciężkie, tylko wówczas, gdy brakuje samoakceptacji. Życie w zgodzie z samym sobą jest łatwiejsze. Życie jest piękne, gdy się jest kobietą!

sj

Ingrid Trobisch "Być kobietą", Oficyna Wydawnicza "Vocatio", 2006