Maddi Wright fot. instagram.com/maddi_and_lloyd

Butelka zamiast karmienia piersią – co lepiej wybrać?

Daje dziecku butelkę z mlekiem modyfikowanym, bo nie chce karmić piersią. Jej decyzję pochwala wiele kobiet.
Marta Słupska / 13.03.2017 14:35
Maddi Wright fot. instagram.com/maddi_and_lloyd

Maddi Wright z Australii przez cztery miesiące po narodzinach syna karmiła go piersią, potem jednak zdecydowała, że nie chce dłużej tego robić. Poparły ją inne kobiety.

Posiadanie dzieci oznacza mniej snu dla kobiet, ale nie dla mężczyzn. Zaskoczone?

Teraz jestem lepszym rodzicem

Maddi Wright to australijska celebrytka występująca w jednym z popularnych programów telewizyjnych. Maddi w październiku została ponownie mamą, a kilkumiesięcznemu synkowi Marlowowi, którego w pierwszym okresie życia karmiła piersią, zaczęła na początku roku podawać mleko modyfikowane. Powód? Kobieta przekonuje, że w ten sposób jest lepszą matką i żoną.

Jestem kompletnie innym człowiekiem. Lepszą mamą i lepszą żoną. Mam więcej energii
– uważa Maddi.

 

I didn't realize I was matching the boys until we got to the pool. #samesame #matching #stripes

Post udostępniony przez Maddi & Lloyd (@maddi_and_lloyd)

Wright żałuje, że kiedykolwiek karmiła piersią, a jej zdaniem w macierzyństwie, obok dobra dziecka, ważne jest też samopoczucie matki. Dzięki karmieniu butelką malutki Marlow nie musi być non-stop przy niej, a ona sama ma szansę za nim zatęsknić i poświęcać czas starszemu synowi, a także mężowi.

Nie cieknę wszędzie i nie muszę wreszcie nosić tych niewygodnych biustonoszy dla karmiących matek. Mogę wreszcie wyjść z domu bez stresu. Mogę iść na siłownię
– pisze Maddie.

Jej poglądy wyraźnie kłócą się z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, która zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia dziecka. Mimo tej dość kontrowersyjnej opinii Maggie ma w swoim kraju wiele zwolenniczek, które dziękują jej za zabranie głosu w ich sprawie. Pod jej wpisami na Instagramie pojawiły się komentarze kobiet, które podkreślają, że czuły się winne, gdy odstawiały dzieci od piersi i że dużo osób zapomina, że dobro matki także jest ważne. Panie uważają, że to istotne, iż Maddie miała w sobie dość odwagi, by pokazać, że nie trzeba całkowicie poświęcać się dziecku, by być dobrym rodzicem.

Takie bliźniaki zdarzają się raz na milion!

 

I wish I never breastfed my baby. A strong statement and many would disagree but here's why... 3 weeks post stopping breastfeeding with my 4 month old I am a completely different person. I'm a better mum and better wife. I have more energy. I actually have gaps where bub is NOT on my body so I get to miss him a little. I have more time for my other son. I am more affectionate towards my husband. I don't dread going out in public. I enjoy my clothes again as I'm not leaking everywhere or having to wear uncomfortable maternity bras. I'm able to leave the house by myself without getting anxiety. I'm able to go to the gym again. I know I will cop alot of negative comments about this post but I think its important for mums to know that they have choices. There are so many different ways to be a mum. But what many mums forget is that MUM HAS TO BE HAPPY TOO. #breastfeeding #bottlefed #mum #baby

Post udostępniony przez Maddi & Lloyd (@maddi_and_lloyd)