Bądź online! Babyonline.pl

Policzy, ile tygodni kończy dziś Twoje szczęście, przypomni o szczepieniu, nauczy, jak kąpać i przewijać maleństwo.
/ 02.04.2007 11:42
baby1.jpgPoliczy, ile tygodni kończy dziś Twoje szczęście, przypomni o szczepieniu, nauczy, jak kąpać i przewijać maleństwo. To tylko niektóre użyteczne narzędzia, jakie oferują rodzicom największe światowe portale internetowe. Od niedawna znajdziesz je także na polskich stronach.

Dwa paski na teście ciążowym to początek wielkiej wyprawy w krainę macierzyństwa (i ojcostwa, również). Mnóstwo w niej niezwykłych przygód, ale też dużo pułapek i krętych ścieżek prowadzących donikąd. Jak się w tym nie zgubić?
Dawniej, młode mamy korzystały z doświadczenia starszych kobiet w rodzinie. Dziś taki model się nie sprawdza. Nie tylko dlatego, że w przeszłość odeszły już rodziny wielopokoleniowe i starsi rodzice mieszkają często dziesiątki kilometrów od swoich dorosłych dzieci. Główną przyczyną jest postęp wiedzy. Teorie, które wyznawali jeszcze nasi rodzice - o bawarce, zbyt chudym mleku i niebezpieczeństwie noszenia niemowlęcia na rękach - dziś już można między bajki włożyć. Na szczęście, nowoczesna technologia wypełnia tę lukę. Wystarczy wejść do internetu, by znaleźć wszystko, czego potrzebują nowocześni rodzice. A nawet więcej. Zaczynamy: www.babyonline.pl. Enter!

Ufaj tylko wiarygodnemu źródłu
Zmorą internautów są niesprawdzone informacje. Zwłaszcza wtedy, gdy internautą jest młoda mama poszukująca porady dotyczącej zdrowia, żywienia czy wychowania. Tu nie można ufać niesprawdzonym źródłom. Dlatego wato szukać takich serwisów, które współpracują z ekspertami z różnych dziedzin. Jeśli porady są konsultowane przez specjalistów, to znaczy że to bezpieczne i wiarygodne miejsce w sieci. Informacje publikowane na stronach babyonline.pl są konsultowane przez ekspertów z najbardziej prestiżowych instytucji medycznych i naukowych.

Do specjalisty bez skierowania
Ginekolog, położna, pediatra, alergolog, doradca laktacyjny, neurolog, ortopeda... Ich rady pomogą Ci przebrnąć nie tylko przez cały okres ciąży, ale i pierwsze lata macierzyństwa. W portalu BabyOnline.pl codziennie znajdziesz nową porcję wiedzy z każdego etapu rodzicielstwa: począwszy od starań o dziecko aż do wieku szkolnego. Łatwe w obsłudze menu poprowadzi Cię do źródeł, których poszukujesz. Powikłania w ciąży, alergia, problemy z karmieniem, kłopoty wychowawcze, niepokojące objawy u niemowląt - to tylko pięć z kilkudziesięciu poradników, które wyczerpująco i rzetelnie omawiają wątpliwości rodziców. Dzięki kalendarzom ciąży i rozwoju dziecka sprawdzisz, czy Twój maluszek rozwija się prawidłowo, a w Encyklopedii Zdrowia Dziecka znajdziesz sposób leczenia wszystkich najpopularniejszych chorób dziecięcych.


Klub fitness w dużym pokoju
Kliknij na BabyOnline video i przyłącz się do wyświetlanego na Twoim monitorze krótkiego treningu. Fitness w ciąży, z niemowlakiem i z maluchem - takie zajęcia prowadzą tylko nieliczne, ekskluzywne kluby. Ty możesz brać w nich udział kiedy chcesz. Za darmo.

Podejrzyj dziecko w łonie mamy
Zobacz niezwykłą galerię zdjęć i obejrzyj film z życia płodowego. Przekonaj się, jak dzieci fikają koziołki, kopią nóżkami i bawią się pępowiną. A jeśli już nie możesz doczekać się dnia porodu – dzięki naszym kalkulatorom obliczysz, kiedy nadejdzie ten wielki dzień!

E-szkoła dla rodziców
Rodzice małych dzieci w szkole babyonline poznają sposoby na rozwijanie inteligencji niemowlęcia i malucha, a także nauczą się skutecznych sposobów postępowania z krnąbrnym smykiem. Do tego mogą wziąć udział w wirtualnym kursie masażu dziecka, sprawdzić, co oznacza imię ich maluszka i dowiedzieć się jakie prawa przysługują rodzicom.

Pomysły na weekend
W sobotę i niedzielę masz więcej czasu, który możesz poświęcić dziecku. Wykorzystaj go efektywnie. W BabyOnline co tydzień znajdziesz nową porcję pomysłów na ciekawe, rozwijające i oryginalne spędzenie weekendu. Nie tylko w dużym mieście, gdzie i tak dużo atrakcji. Poza tym wybierzcie wasze ulubione zajęcia z internetowego „katalogu zabaw rozwijających” i bawcie się nimi jak najczęściej.

Dużo FUNu!
Sprawdź, czy macierzyństwo nie stępiło Twojego poczucia humoru: rozwiąż specjalny psychotest BabyOnline.pl. Potem przeczytaj swój horoskop lub swojego dziecka na ten tydzień – dzięki temu poznasz rady płynące prosto z gwiazd! A może wydrukujesz maluchowi kolorowanki? Albo wyślesz e-kartkę z uśmiechniętą buzią smyka? Baw się wszystkimi funkcjami, dostępnymi w sieci!
Marta Fidecka