POLECAMY

10 rzeczy niezbędnych w aucie

Po pierwsze: bezpieczeństwo. Po drugie: święty spokój. Po trzecie: komfort. By podróż z dzieckiem tak upłynęła, skorzystaj z naszych rad.
10 rzeczy niezbędnych w aucie fot. ONS

Długa podróż to nie półgodzinna przejażdżka do babci, a wiele godzin trasy. Jako kierowca musisz być maksymalnie skupiony. Aby było to możliwe, dziecko jak najdłużej powinno być zajęte własnymi sprawami. Nie chodzi o to, by całkowicie je „wyłączyć”, bo tego zrobić się nie da. Ale da się przygotować podróż w taki sposób, aby pociecha nie odciągała cię od spokojnego prowadzenia samochodu.

Bezpieczny fotelik
Bezpieczny, czyli dopasowany do dziecka i do samochodu - konkretniej - do jego marki i modelu! Powinien posiadać atest i najlepsze oceny.

Chusteczki nawilżane
Wynalazek kojarzący się przede wszystkim z niemowlakami. Chusteczkami nawilżanymi wycieramy najmłodszym pupę po zmianie pieluchy. Ale nie warto o nich zapominać także wtedy, gdy dzieci urosną. Są niezbędne, kiedy maluch ubrudzi się czekoladą, obleje się piciem lub po prostu spocą mu się dłonie.

Kocyk
Kiedy dziecko śpi, kierowca jest najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem. Ale często zapomina, że podczas spania w klimatyzowanym aucie maluchowi robi się chłodno. Do bagażu wrzuć lekki kocyk.

Gotówka
W czasach kart kredytowych wielu z nas podróżuje z pustym portfelem. No cóż, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach nie we wszystkich sklepach można płacić kartami, a zdarza się, że coś jednak trzeba kupić. Kilkadziesiąt złotych „rezerwy” to minimum.

Zabawki
Zadbaj o to, by były miękkie, stosunkowo duże i jednoczęściowe. Przytulanka – tak, ale zestaw Lego – niekoniecznie. Chyba, że chcesz co chwilę zatrzymywać się, aby zbierać pogubione elementy.

Płyn do dezynfekcji rąk
Naukowcy twierdzą, że brudne ręce są przyczyną większej ilości chorób niż niedobór jakiejkolwiek witaminy czy mikroelementu. Wymyślono więc „mydło bez wody”. Bezbarwny płyn umyje ręce, których nie trzeba będzie wycierać ręcznikiem. Idealny przed podaniem dziecku kanapki.

Picie i jedzenie
Dzieci odwadniają się dużo szybciej niż dorośli, a spragnione bywają nieznośne. Stąd lepiej mieć więcej picia, niżby go miało zabraknąć. Rodziców młodszych dzieci namawiamy do zakupu praktycznych słoiczków z gotowymi daniami, owocami i deserami. Wystarczy parking, łyżeczka, słoiczek i śliniak, by nakarmić malucha. Dla starszych dzieci idealne są kanapki i zdrowe przekąski.

Audiobooki
Nuda to cecha długich podróży. Naprawdę niewiele jest dzieci, które godzinami śpią, a kiedy się obudzą, w spokoju bawią się paluszkami na tylnej kanapie. Jeden ze sposobów zapewnienia im rozrywki to włączenie płyty z muzyką czy słuchowiskiem. Maluszki naprawdę lubią czegoś posłuchać, a walor edukacyjny też jest nieoceniony.

Filmy
Przenośne DVD to wydatek rzędu kilkuset złotych, nie mówiąc o odtwarzaczach w zagłówkach (kilka tysięcy). Ci, którzy takie urządzenie mają, twierdzą, że nie ma nic lepszego na podróż. Może więc warto oszczędzić i kupić?

Torba na śmieci
Wciąż nie wprowadzono na rynek samochodu, który miałby kosz na śmieci. Są auta z dziesiątkami schowków i elektronicznymi gadżetami zapierającymi dech, ale kosza nie ma żaden. Dlatego foliowa torebka będzie jak znalazł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
może i fajny hotel bedzie jesli doaspują elewacje do ceglanej części po elektrowni. Naprawdę spodziewają się aż tak dużej ilości gości??chyba, że liczą na duży ruch tylko na jedną nocZgadzasz się z opinią? 3 0