POLECAMY

Zwiększone wypadanie włosów po ciąży – co robić?

Wiele przyszłych mam boi się, że po ciąży ich włosy zaczną wypadać. Co zrobić, kiedy przerzedzone włosy na głowie odbierają młodej mamie radość z macierzyństwa, jak zaradzić temu problemowi?
Zwiększone wypadanie włosów po ciąży – co robić?

Włosy w ciąży

Włosy wypadają nam wszystkim, lecz u kobiet w ciąży ten proces zostaje na pewien czas zahamowany. Wydzielające się wtedy w znacznie większych ilościach niż normalnie hormony powodują, że przyszłe mamy mają wtedy piękne, grube, lśniące włosy. Włosy, z których po ciąży wcale nie tak łatwo jest zrezygnować.

Po urodzeniu dziecka

Po porodzie, zwłaszcza w czasie karmienia piersią, znaczna część włosów wypada. Czasem jest to nawet 50%, u niektórych kobiet jest to trwały proces. Za takie zjawisko odpowiadają hormony, poziom estrogenów spada do poziomu sprzed ciąży. U kobiet karmiących piersią wydziela się dodatkowo duża ilość prolaktyny - ten hormon również powoduje wypadanie włosów. Kiedy się denerwujemy, wtedy także wydzielanie prolaktyny jest podwyższone i dlatego „łysiejemy z nerwów”. Każda młoda mama wciąż ma do czynienia z nerwowymi sytuacjami, więc tym bardziej jest narażona na zwiększone wydzielanie prolaktyny.

Jak sprawić, by włosy przestały wypadać

Pierwszym ratunkiem w przypadku wypadania włosów jest stosowanie różnego rodzaju preparatów, zarówno działających od zewnątrz, takich jak: szampony, odżywki i maski na włosy, jak i witamin oraz minerałów stosowanych doustnie, które mają wspomóc pozostałe na głowie włosy i spowodować wzrost nowych.
Wielu kobietom pomagają zabiegi trychologiczne czyli takie, które wiążą się z pielęgnacją włosów. Specjalista trycholog ma za zadanie zatrzymać widoczne zmiany chorobowe na skórze głowy, działa miejscowo za pomocą silnych preparatów i zabiegów zewnętrznych.

Czytaj też: Od czego zależy kondycja Twoich włosów?

Trwałe uzupełnianie włosów

Jeśli wszystkie te starania nie pomagają i włosy nie chcą odrastać, wtedy można zdecydować się na system uzupełnień włosów. Jest to uzupełnienie stałe, wiec młoda mama może elegancko wyglądać nie tylko na oficjalnych przyjęciach, lecz również bez uczucia dyskomfortu uprawiać wszelkie sporty, a nawet pływać z dzieckiem. Żadne przypadkowe pociągniecie za włosy nie jest niebezpieczne, ponieważ nowe włosy są trwale połączone z naturalnymi.

Poprawa kondycji włosów nie tylko wpływa na zewnętrzny wygląd kobiety, lecz również powoduje polepszenie jej samopoczucia psychicznego i zwiększa radość z macierzyństwa.

Czytaj też: Dieta wzmacniająca włosy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 miesiące temu
Niby wypadanie włosów po okresie ciąży jest normalne, ale człowiekowi jednak ciężko jest się z tym pogodzić. W końcu to nic przyjemnego. Ja swoje włosy wzmacniałam biotyną, zawartą w tabletkach oraz odpowiednią odżywką biotebal. Wydaje mi się, że kuracja przyniosła korzyści i włosy nie wypadały nadmiernie. Zresztą teraz są już w naprawdę dobrej kondycji.
/rok temu
To ma związek z hormonami, gdyby długo się utrzymywało polecam odwiedzić lekarza. Gdyby problem nadal występował a jednak nie odnalazłbyś przyczyny możesz przejść peptydową terapię włosów w salonie medycyny estetycznej np. Bellisana. Słyszałam, że daje zaskakujące efekty.
/rok temu
Wypadanie włosów po ciąży to chyba nieunikniony problem, który dotknął również i mnie. Ogólnie chciałam wzmocnić je czymś skutecznym, ale niewiele osiągnęłam poprzez przyjmowanie tabletek z biotyną czy odżywek. Bardzo dużą zmianę zauważyłam natomiast po terapii w Karboklinice. Wypadanie się zmniejszyło po zabiegach karboksyterapii. Włosy są teraz mocniejsze i zdrowsze. Naprawdę polecam skorzystać z oferty gabinetów lekarskich.
POKAŻ KOMENTARZE (6)