POLECAMY

Znieczulenie przy porodzie

Zastanawiam się nad znieczuleniem podczas porodu, ponieważ strasznie boję się bólu.
Znieczulenie przy porodzie

Witam, podczas ostatniego usg dziecko miało położenie podłużne miednicowe, ale to było podczas 33. tyg. i nie wiem, czy już nie zmienił pozycji. Teraz jestem w 35. tyg. i zastanawiam się nad znieczuleniem podczas porodu, ponieważ strasznie boję się bólu. Jakie badania muszę wykonać, aby otrzymać takie znieczulenie i czy zostanie mi ono podane na moje życzenie? Czy wcześniej muszę zasięgnąć porady w szpitalu odnośnie takiego znieczulenia? Dziękuję i pozdrawiam.

 


Mili

Zobacz też: Jak wygląda poród?

Warto zasięgnąć porady w szpitalu, w którym zamierza pani rodzić, ponieważ nie we wszystkich szpitalach pacjentka ma możliwość otrzymania znieczulenia zewnątrzoponowego (mam na myśli to, że szpital może nie mieć takiej opcji w oferowanych usługach). Przeciwwskazaniem do podania znieczulenia zewnątrzoponowego są:
- choroby neurologiczne,
- zmiany zapalne w miejscu wkłucia,
- zaburzenia krzepnięcia,
- uczulenia na środki miejscowo znieczulające.
Przed podaniem takiego znieczulenia anestezjolog przeprowadza z pacjentką rozmowę, badanie oraz ocenę wyników (morfologia, czasy krwawienia, krzepnięcia, mikroelementy) - z reguły ma to miejsce przed porodem. Dlatego jeśli zdecyduje się pani na znieczulenie (jeśli w pani szpitalu jest taka możliwość), to proszę poinformować o tym lekarza zaraz po wejściu na sale porodową.
Proszę aż tak się nie obawiać porodu, nawet gdyby się okazało, że nie ma możliwości skorzystania z tego typu znieczulenia, to są inne metody jak np. podanie leków przeciwbólowych. Proszę pamiętać przede wszystkim o prawidłowym oddychaniu podczas porodu. Powodzenia.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
U mnie bardzo dobre efekty przyniosła elektrostymulacja za pomocą elektrod przyklejanych jak plaster na plecy. Mąż mi kupił taki aparat w prezencie, mytime tens. Nawet lekarze byli zaskoczeni skutecznością. Naprawdę warto.
/6 lat temu
Ja też używałam elektrostymulacji, ale urządzenie nazywało się ElleTEns. Dziękuję położnej za to, że mi go zaproponowała.
/9 lat temu
Ja mialalam znieczulenie przez 4 godziny - niestety potem trzeba rodzic i znieczulenie juz nie dziala, bole znowu przychodza ale jestes oslabiona i nie masz takiej sily parcia - w konsekwencji czas porodu sie wydluza( u mnie calosc trwala 12 godzin) i bole i tak sie czuje i tak. Osobiscie odradzam.