Zaświadczenie o przeciwskazanaich do porodu naturalnego

Mam zaświadczenie od okulisty i ortopedy o wskazaniu do cięcia cesarskiego. Jestem po operacji kręgosłupa (bardzo duże skrzywienie) T4-L4 - spondylodeza stabilizacja instrumentem dero.
/ 23.03.2011 10:19

Zaświadczenie o przeciwskazaniach do porodu naturalnego

Mam zaświadczenie od okulisty i ortopedy o wskazaniu do cięcia cesarskiego. Jestem po operacji kręgosłupa (bardzo duże skrzywienie) T4-L4 - spondylodeza stabilizacja instrumentem dero. Natomiast jeśli chodzi o wzrok to krótkowzroczność obu oczu. Czy lekarz może odmówić mi w takim przypadku cięcia cesarskiego?

Madzia

O sposobie rozwiązania decyduje lekarz położnik (lekarze) obecny w sali porodowej. Myślę, że lekarze biorą pod uwagę zaświadczenia o przeciwwskazaniach do porodu naturalnego, wydane przez specjalistów. Jeśli będą mieć zastrzeżenia to może odbyć się konsultacja z okulistą i ortopedą z danego szpitala (w którym ma odbyć się poród). Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazaniem do cięcia cesarskiego są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce. Zalicza się do nich retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Według opinii Towarzystwa krótkowzroczność (bez względu na liczbę dioptrii) nie jest wskazaniem do cc, bowiem poród naturalny nie powoduje pogłębienia wady.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)