POLECAMY

Upławy (krwawienia) po 6 tyg. połogu

Parę dni temu minął 6 tydz. połogu, podczas którego nie miałam już właściwie upławów (już od jakiegoś czasu), wydzielina była tylko nieco bardziej obfita, o lekko żółtawym zabarwieniu. Niestety od wczoraj wróciły drobne krwawienia,
Upławy (krwawienia) po 6 tyg. połogu

Parę dni temu minął 6 tydz. połogu, podczas którego nie miałam już właściwie upławów (już od jakiegoś czasu), wydzielina była tylko nieco bardziej obfita, o lekko żółtawym zabarwieniu. Niestety od wczoraj wróciły drobne krwawienia, a właściwie ciemnobrunatne upławy. Dziś pojawił się też ból brzucha, nie jest on bardzo intensywny, przypomina skurcze miesiączkowe. Martwię się bo nie wiem czemu upławy wróciły, czy to normalne? Czy może to być też powrót miesiączki? Zaznaczam, że karmię ciągle piersią.
Ania
Szósty tydzień połogu to akurat najlepszy czas na wizytę kontrolną u ginekologa, który oceni obecność odchodów poporodowych, stan krocza jeśli było nacinane itd., czy macica już się obkurczyła. Proszę umówić się na wizytę. Karmienie piersią nie uniemożliwia powrotu miesiączki, choć nie twierdzę, że to miesiączka (raczej nie).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
to 6 tygodni to jest chyba takieksiązkowe-u mnie połóg trwał ok.2 misiące, najpierw była to krew póżniej zółtawe upławy, ale lekarz na wizycie kontrolnej ocenił je na prawidłowe. Do higieny użuwałam tylko szarego mydła i provag żelu.I odczekałam też ze współżyciem aż krwawienie i upławy całkiem ustąpią.
/8 lat temu
witam miesiąc temu urodziłam dziecko w 20tyg.ciązy niestety zmarło dośc szybko zaczeliśmy kolejne starania o dzidzie od ponad tygodnia mam lekkie skurcze jak podczas miesiączki do tego bardzo mocno bolą mnie piersi aż pod pachą miewam raz poraz zgagę i mdłości dziś wykonałam test z apteki jednak wyszedł negatywny czy mozliwe ze mógł wyjśc błędnie niewiem czy powtórzyć test za kilka dni czy jednak poczekac za miesiączką niby lekarka mi powiedziąła ze u mnie połog będzie trwać krócej bo niekarmię piersią nawet niezdążył mi najśc pokarm no i minełyjuż 4 tygodnie a okresu niewidać dotego zwiększyła mi się ilośc upławów są one czyste niemają żadnego niepokojącego koloru ani barwy są tylko zwiększone ilościowo czy to możliwe że jestem w tak wczesnej ciązy ze test jeszcze tego niepokaże??