Szwy po cięciu cesarskim

Mam kilka pytań odnośnie mojej cesarki. Jestem pełna obaw bo każdy mówi co innego. Chciałabym wiedzieć jak długo szwy będą ciągły przy wstawaniu i chodzeniu.
/ 20.06.2007 09:36

Szwy po cięciu cesarskim

Mam kilka pytań odnośnie mojej cesarki. Jestem pełna obaw bo każdy mówi co innego. Chciałabym wiedzieć jak długo szwy będą ciągły przy wstawaniu i chodzeniu. Czy to normalne, że strasznie boli mnie kręgosłup? Czy szwy na 100% się nie rozejdą? Boję się o to, że te szwy tak ciągną a przecież trzeba zajmować się dzidziusiem.

Ania

Przez kilka tygodni po wykonaniu cięcia cesarskiego rana będzie swędzieć. W okolicach rany może wystąpić ból, który z każdym dniem powinien słabnąć. Można odczuwać drętwienie lub mrowienie wynika to z przecięcia nerwów. W miejscu cięcia może być brak czucia nawet przez wiele miesięcy. Nie można jednoznacznie powiedzieć ile dni szwy będą „ciągły”. To jest rana pooperacyjna. Proces gojenia zależy od wielu czynników. To sprawa indywidualna. Bóle kręgosłupa zdarzają się po znieczuleniu miejscowym. Ból ten też słabnie aż do jego zaniku. Proszę zajmować się dzieckiem bez obaw-szwy się nie rozejdą.

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)