Skierowanie na cesarkę

Mam 3-letnią córeczkę (poród naturalny) i rocznego synka (cc - położenie miednicowe). Zaszłam w ciążę 10 miesięcy po cesarskim cięciu.
/ 10.11.2009 12:10
Skierowanie na cesarkę

Mam 3-letnią córeczkę (poród naturalny) i rocznego synka (cc - położenie miednicowe). Zaszłam w ciążę 10 miesięcy po cesarskim cięciu. Jak duże jest ryzyko pęknięcia blizny przy porodzie naturalnym? Czy jest to wskazanie do cięcia cesarskiego - lekarz prowadzący może skierować mnie na cesarkę? Wolałabym urodzić naturalnie, ale jeśli to jest niebezpieczne to chcę mieć skierowanie na cc. Poprzednio nie miałam skierowania, leżałam na patologii 2 tygodnie, w końcu przy rozwarciu na 3 palce lekarz dyżurujący zlecił cięcie, a położne kazały mi się cieszyć - żeby pan doktor widział...

Ma-gda
Oczywiście lekarz prowadzący ciążę lub współpracujący z nim (mam na myśli okulista, ortopeda) może wydać skierowanie do zabiegu cięcia cesarskiego (dzieje się tak np. w przypadku dużej wady wzroku, schorzeń ortopedycznych itp.). Raczej od strony medycznej zaleca się odczekać minimum rok i dopiero wtedy zajść w ciążę, stąd też myślę, że poród odbędzie się poprzez zabieg cięcia cesarskiego. Jednak ostateczną decyzję podejmie lekarz ginekolog. Już teraz może pani porozmawiać o sposobie ukończenia ciąży.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna