Rozstępy ciążowe

Przyczyną powstawania rozstępów ciążowych (najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach) jest osłabienie włókien kolagenowych i elastyny.
/ 10.05.2008 22:58

Przyczyną powstawania rozstępów ciążowych (najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach) jest osłabienie włókien kolagenowych i elastyny. Rozstępy ciążowe

Początkowo mają one charakter czerwonych, siniejących linii, które z czasem jaśnieją, ostatecznie przybierając kolor różowo-perłowy. Najbardziej widoczne są między szóstym a ósmym miesiącem ciąży. Rozstępy ciążowe powstają zazwyczaj pod wpływem działania hormonów jak i również dzięki mechanicznemu rozciągnięciu skóry, spowodowanemu nadmiernym przyrostem masy ciała oraz dzięki uwarunkowaniom genetycznym.

Uważa się, że rozstępom nie da się zapobiec. Można natomiast złagodzić ich objawy i poprzez odpowiednią pielęgnację skóry być może wpłynąć na powstającą ich ilość oraz wielkość. Dobre skutki przynosi również bardzo delikatny masaż brzucha olejkiem lub oliwką (np. do pielęgnacji skóry niemowląt). W drogeriach znajdziesz całą gamę bezpiecznych dla kobiet w ciąży kremów przeciw rozstępom.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.11.2009 10:32
Można też kupić urządzenia, które pomogą w zwalczaniu i zapobieganiu takich problemów skórnych jak: ROZSTĘPY, ZMARSZCZKI, CELLULIT, BLIZNY, PLAMY Są to urządzenia domowego stosowania , konkurencyjne do zabiegów laserowych...