POLECAMY

Powikłania

6 tygodni temu urodziłam córeczkę - w czasie porodu nastąpiło pęknięcie krocza I i II stopnia. Od początku wydawało mi się, że ze szwami jest coś nie tak - tzn. miałam wrażenie, że pękły. Tydzień po porodzie udałam się do lekarza, który stwierdził, że należy poczekać aż wszystko się zagoi.
Powikłania

6 tygodni temu urodziłam córeczkę - w czasie porodu nastąpiło pęknięcie krocza I i II stopnia. Od początku wydawało mi się, że ze szwami jest coś nie tak - tzn. miałam wrażenie, że pękły. Tydzień po porodzie udałam się do lekarza, który stwierdził, że należy poczekać aż wszystko się zagoi. Tydzień później poszłam do innego lekarza, który stwierdził wypadnięcie przedniej części pochwy - jest to dla mnie bardzo uciążliwa i krępująca dolegliwość. Zostałam poinformowana, że może trzeba będzie wykonać małą plastykę. Moje pytanie brzmi jeśli tak, to kiedy (karmię piersią i nie chciałabym przerywać) i czy jest może jakiś inny sposób aby wszystko wróciło do normy?


Anna
Na pytanie czy inny sposób może pomóc tzn. czy wystarczy tylko odpowiednia higiena, częste wypróżnienia może odpowiedzieć tylko lekarz ginekolog, bo widzi i bada (ale jeśli obniżyła się przednia ściana pochwy to raczej plastyka). Jeśli faktycznie przymusowa jest plastyka pochwy to około 3-4 miesiące po porodzie (najwcześniej).
Ważne, by przeprowadził ją lekarz, który ma zdolności manualne. W przypadku plastyki nie musi pani przerywać karmienia (może pani odciągać mleko i przechowywać w zamrażarce).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)