Poronienie

Co szósta ciąża kończy się poronieniem. Poronienie jest wydarzeniem na które w większości przypadków nie ma wpływu ani kobieta, ani lekarze. Medycyna do tej pory nie zna przyczyn.
/ 25.04.2007 09:53
Dla kobiety pragnącej mieć dziecko poronienie samoistne jest wręcz traumatycznym przeżyciem. Poronienie jest wydarzeniem na które w większości przypadków nie ma wpływu ani kobieta, ani lekarze. Medycyna do tej pory nie zna przyczyn. Co szósta ciąża kończy się poronieniem.

Poronienie to zakończenie ciąży przed 22 tygodniem. Jest to okres, przed upływem którego rozwijające się płód nie posiada jeszcze zdolności do samodzielnego życia poza wnętrzem macicy. Objawami są:
  • obfite krwawienie,
  • bolesne skurcze brzucha,
  • złe samopoczucie.
Jeżeli, któryś z tych objawów pojawi się, należy natychmiast zgłosić sie do szpitala. Lekarz zrobi wszystko, aby podtrzymać ciążę. W takich przypadkach stosuje sie leki rozkurczowe, hormonalne, zaleca sie leżenie. Jeżeli natomiast nie ma szans na powstrzymanie poronienia, w znieczuleniu wykonuje sie zabieg wyłyżeczkowania macicy. Inaczej mogłoby dojść do niezwykle groźnego krwotoku lub zakażenia wewnątrzmacicznego.

Przyczyną poronień są na ogół błędy samej natury. Rozwój zarodka albo został bardzo szybko zahamowany, albo poszedł w złym kierunku i doprowadził do powstania poważnych wad, uniemożliwiających przeżycie. Natura okazała się mądrzejsza i wyeliminowała, to co słabe. W przypadku, kiedy dochodzi już do kolejnego, należy wszechstronnie zbadać oboje partnerów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (23)
/23.09.2009 15:48
Moja siostra jest w ciąży i nie chcę tego dziecka a boi się porodu,bardzo chciała by poronić.Teraz szuka sposobów poronienia,dzwiga ciężary,przystawia nagrzaną prostownice do brzucha itd.
/11.03.2010 08:53
TWOJA SIOSTRA POWINNA LECZYĆ SIĘ NA GŁOWĘ!!!
/31.05.2010 12:45
co za beznadziejna baba !!!!!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (20)