Poród przez cięcie cesarskie

Mam względne wskazania do cesarskiego cięcia. Jedno z powodu wady wzroku -6 dioptrii drugie z powodu wypadania płatka zastawki i wysokiego ciśnienia. Mimo to bardzo się boję i chyba wolę urodzić normalnie. Czy to dobry pomysł? Nie wiem na co się zdecydować...
/ 04.11.2008 22:05
Poród przez cięcie cesarskie

Mam względne wskazania do cesarskiego cięcia. Jedno z powodu wady wzroku -6 dioptrii drugie z powodu wypadania płatka zastawki i wysokiego ciśnienia. Mimo to bardzo się boję i chyba wolę urodzić normalnie. Czy to dobry pomysł? Nie wiem na co się zdecydować. Czy faktycznie, gdyby poród okazał się trudny mogę stracić wzrok lub czy może dojść do zatrzymania akcji serca?

 


Iwonka


Myślę, że w pani przypadku nie należy obawiać się cięcia cesarskiego. Te wskazania to prawdziwe, realne wskazania do tego zabiegu, a nie pani "życzenie". Głęboka wada wzroku to wskazanie do cięcia cesarskiego, ponieważ w czasie naturalnego porodu podczas skurczów partych może dojść do odklejenia siatkówki w oku. Natomiast co do choroby serca jeśli poród następuje dołem, należy unikać parcia (duży wysiłek) i stosować trakcję próżniową tzw.vacuum (które też ma swoje złe strony). Sytuację najlepiej omówić z ginekologiem, kardiologiem i internistą - omówić wszystkie "za" i "przeciw". Gdyby jednak jednogłośnie stwierdzono, że cięcie cesarskie jest bezpieczniejsze (myślę, że tak jest) to proszę się na nie zdecydować i nie mieć do siebie żadnych pretensji ani nie czuć strachu. Powodzenia.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna