Połóg po porodzie kleszczowym

Piszę do pani ponieważ jestem już 10. tydzień po kleszczowym porodzie i dalej krwawię. Mieszkam w Wielkiej Brytanii i o konkretną opiekę tu raczej ciężko.
/ 07.10.2011 11:36

Połóg po porodzie kleszczowym

Piszę do pani ponieważ jestem już 10. tydzień po kleszczowym porodzie i dalej krwawię. Mieszkam w Wielkiej Brytanii i o konkretną opiekę tu raczej ciężko. Według lekarza i położnej jest to normalne. Lecz ja mam wrażenie, że to za długo. Lekarz zaproponował mi leki antykoncepcyjne aby uregulować cykl. Już jestem po połowie opakowania i dalej krwawię. Nawet mam wrażenie, że mocniej. Co mam robić? Czy to na pewno normalne?

Agnieszka

Założenie kleszczy może spowodować uszkodzenie szyjki macicy, pochwy lub krocza. Zwykle przed założeniem kleszczy stosuje się nacięcie krocza. Nierzadko jest tak, że nacięcie krocza może się powiększyć przy założeniu kleszczy. Myślę, że powinna pani udać się ponownie do lekarza, by ocenił sytuację poprzez badanie ginekologiczne (ewentualne uszkodzenie szyjki). Połóg po porodzie zabiegowym może trwać dłużej. Jednak najdalej po upływie 6–8 miesięcy wszystko wraca do poprzedniego stanu.

Pozdrawiam serdecznie