POLECAMY

Połóg

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie połogu: zaczął się jego 5. tydzień, a krwawienie jest bardzo skąpe lub go nie ma.

Połóg

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie połogu: zaczął się jego 5. tydzień, a krwawienie jest bardzo skąpe lub go nie ma, krew jest jasno-czerwona - czy to normalny objaw, czy też coś się dzieje i powinnam się zgłosić z tym do lekarza? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Renata


Pod koniec 3. tygodnia po porodzie odchody powinny mieć barwę szarobiałą (są to odchody surowiczo-wodniste). Jednak odchylenia od schematu są częste. Nawet u zdrowych położnic można obserwować inny wygląd odchodów. Po 4-6 tygodniach następuje zanikanie odchodów (i to u pani się dzieje - skąpe lub ich nie ma). Niepokojące objawy to podwyższona temperatura, liczne skrzepy i silne krwawienie o barwie jasno-czerwonej oraz cuchnące odchody. Wskazana jest kontrola u ginekologa po 6 tygodniach od porodu (wizyta ta zalecana jest u każdej kobiety po porodzie, zarówno naturalnym, jak i po zabiegu cięcia cesarskiego).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
2tygodnie temu urodzilam pieknego synka silami natury. Jest to moje drugie dziecko. Nie bylam nacinana ani nie peklam lecz martwi mnie jedna rzecz: podczas mycia czuje cos w pochwie nie wiem co to jest czy jest mozliwe ze to macica sie jeszcze nie cofnela czy tez grozi mi wypadanie drog rodnych?? Bardzo sie boje jestem mloda mama prosze o szybka odpowiedz. Dziekuje