Płeć dziecka

Płeć dziecka zostaje zdeterminowana w chwili zapłodnienia i zależy od tego, jaki rodzaj plemnika wniknie do komórki jajowej.
/ 21.04.2008 10:12

Płeć dziecka zostaje zdeterminowana w chwili zapłodnienia i zależy od tego, jaki rodzaj plemnika wniknie do komórki jajowej.

Jeśli z komórką jajową połączy się plemnik zawierający chromosom Y to będzie chłopiec, a jeśli chromosom X to będzie dziewczynka. Płeć dziecka

Istnieje kilka metod pozwalających zwiększyć szansę na poczęcie dziecka o wymarzonej płci. Jedna z nich opiera się na cyklu owulacyjnym. W tej metodzie bardzo istotne jest wyznaczenia dni płodnych, dlatego jest to metoda dla kobiet o bardzo regularnych cyklach. Badania wykazały, że plemniki żeńskie są wolniejsze, ale dłużej żyjące, natomiast plemniki męskie są szybsze, bardziej ruchliwe, ale krócej żyją. Chcąc począć dziewczynkę powinno się współżyć na 2-3 dni przed owulacją. Wówczas komórka jajowa zostaje zapłodniona przez żyjące dłużej i wytrzymalsze plemniki żeńskie. Starając się o syna powinno się współżyć zaraz po owulacji. Istnieje wtedy największe prawdopodobieństwo, że do komórki jajowej pierwsze dotrą szybkie plemniki męskie. Podobno metoda ta sprawdza się aż w 90% w przypadku chłopców, a w 60% w przypadku dziewczynek.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.06.2011 11:32
Ale płeć dziecka można samemu zaplanować przed zajściem w ciąże. Tu znajdziesz wskazówki: http://plec-dziecka.zlotemysli.pl/wp,PLANOWANIE2/