Płatki na śniadanie, synek w kołysce!

Najnowsze badania naukowe nad płodnością kobiet dowodzą, że spożywanie wysokoenergetycznych produktów zbożowych na śniadanie wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia chłopca!
/ 19.05.2008 11:43
Najnowsze badania naukowe nad płodnością kobiet dowodzą, że spożywaniePłatki na śniadanie, synek w kołysce! wysokoenergetycznych produktów zbożowych na śniadanie wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia chłopca!

Z drugiej strony, zaobserwowano, że unikanie porannych posiłków skutkuje raczej narodzinami córeczki. Te wyniki potwierdzają, że istnieje duża zależność między sposobem odżywiania przyszłej matki a płcią jej potomstwa – tłumaczą również dlaczego w ciągu ostatnich 40 lat w rozwiniętym świecie, gdzie kobiety dbają o linię, procent narodzin chłopców stale spada.

Lekarze zajmujący się tym tematem zalecają, więc paniom, którym zależy na poczęciu dziedzica, przyswojenie sobie rutyny zajadania się na śniadanie pełnoziarnistymi płatkami lub pieczywem z pełnej mąki. Jest to ponoć najlepsza jak dotąd gwarancja doczekania się synka.

Cóż takiego jest w tym muesli, że faworyzuje płeć męską? Potas, witaminy C, E i B12 oraz wapń wydają się mieć największe znaczenie. Nieco ciekawsze jest jednak wyjaśnienie antropologiczne zjawiska: otóż według badaczy wyoski poziom kalorii w diecie matki, odbierany przez naturę jako bogactwo pokarmu w środowisku czyni narodziny męskiego potomka bardziej sensownymi z punktu widzenia genetyki: mężczyzna średnio ma więcej wnuków niż kobieta!

Agata Chabierska