Planowane cesarskie cięcie

Prawdopodobnie będę miała drugie cesarskie cięcie, ponieważ pół roku po pierwszej cesarce (była z powodu miednicowego ułożenia) zaszłam ponownie w ciążę.
Planowane cesarskie cięcie

Prawdopodobnie będę miała drugie cesarskie cięcie, ponieważ pół roku po pierwszej cesarce (była z powodu miednicowego ułożenia) zaszłam ponownie w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, czy muszę czekać, aż zaczną się regularne skurcze czy po prostu będę miała ustalony termin cesarskiego cięcia i wtedy zgłaszam się do szpitala. A jeśli muszę czekać na skurcze, to czy podczas nich może zacząć rozchodzić się blizna? Dodam, że jestem w 34. tc. i do tej pory jest wszystko ok, ale wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. a chciałabym już wiedzieć. Pozdrawiam.


Ilona
W większości przypadków planowanego cięcia cesarskiego jest tak, że lekarz prowadzący (jeśli pracuje również w szpitalu, w którym zamierza pani rodzić) na ostatniej wizycie wyznacza pani termin zgłoszenia się do szpitala. Gdyby jednak lekarz nie wyznaczył takiego terminu, a na wizycie za 2 tygodnie stwierdzi, że poród musi odbyć się przez cięcie cesarskie (a raczej tak stwierdzi), to gdy tylko wystąpią skurcze, czy odejdą wody płodowe, zgłasza się pani do szpitala. W takim przypadku nie należy czekać na dalszy rozwój akcji porodowej, tzn. gdy skurcze są częstsze i silniejsze. Jeśli odejdą wody, a nie wystąpi czynność skurczowa, też powinna pani udać się do szpitala (nie czekając na skurcze). Jednak myślę, że to będzie planowane cięcie cesarskie z wyznaczonym terminem.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
ja jestem po 4 cc niemasz sie czego obawiać urodzisz i bendzie dobrze
/9 lat temu
pierwsze dziecko urodziłam przez cesarskie cięcie.teraz jestem w ciąży i boje sie porodu naturalnego czy drugi poród odbędzie sie po przez cięcie cesarskie czy siłami natury
/8 lat temu
poród siłami natury wcale nie jest taki zły... nie ma się czego bać - wiem bo rodziłam dwa tygodnie temu pierwsze dziecko i bałam się tylko tego że coś pójdzie nie tak i będę miała cesarskie cięcie...