POLECAMY

Pierwsza miesiączka po porodzie

Jestem cztery tygodnie po porodzie, nie karmię dziecka piersią (karmiłam trzy doby). Od dwóch dni odczuwam miesiączkowe bóle w podbrzuszu i mam bardzo silne krwawienie.
Pierwsza miesiączka po porodzie
Jestem cztery  tygodnie po porodzie, nie karmię dziecka piersią (karmiłam trzy doby). Od dwóch dni odczuwam miesiączkowe bóle w podbrzuszu i mam bardzo silne krwawienie. Nie mam żadnych innych objawów. Czy to możliwe, że dostałam miesiączkę i czy to normalne, że jest tak obfita?

Teresa
Generalnie miesiączka u kobiet, które nie karmią piersią, pojawia się najczęściej 6 -8 tygodni po porodzie. Jednak rozbieżności w czasie i intensywności krwawienia to sprawa indywidualna. Jeśli nie występują u pani inne objawy takie jak: podwyższona temperatura ciała i silne bóle brzucha to może pani być spokojna bo to pierwsza miesiączka. Pierwsze miesiączki po porodzie mogą być bardziej obfite ale z reguły są one mniej bolesne.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Ja jestem 4 tyg. po porodzie i dostałam 1-szą miesiączkę po 27 dniach od porodu. Jest bardzo obfita, natomiast bezbolesna, a 2 dni przed bolały mnie piersi. Nie karmie piersią i jestem po cięciu cesarskim, także wychodzi na to, że to całkiem normalne. Pozdrawiam wszystkie mamy :-)
/6 lat temu
u mnie to samo, w 27 dzień po porodzie dostałam okres. jestem po cc i nie karmie piersia.
/7 lat temu
Witam. Od mojego cc minęło 5 tyg. Piersią karmiłam pierwsze 2 tyg. Również mam już okres :)