Pielęgnacja przyszłej mamy

Aby utrzymać efekty zabiegów kosmetycznych ważna jest prawidłowa pielęgnacja ciała w domu.
/ 11.05.2007 00:05
Aby utrzymać efekty zabiegów kosmetycznych ważna jest prawidłowa pielęgnacja ciała w domu.

Dibi w swym programie Pielęgnacja przyszłej mamy zaleca stosowanie produktów domowych a w szczególności:
  • Dibi Body Lift Kremowa Emulsja Liftingująca
  • Olos Nutrymenti Delizia di Riso Zmiękczający Krem Pielęgnacyjny
  • Dibi BodyTech Tonic Ujędrniający Krem Pielęgnacyjny
  • DIBI Body Starter Regenerujący Peeling


Należy również przestrzec kobietę w ciąży, aby nie korzystała z solariów i w miarę możliwości nie opalała się, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia ostudy i niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Nie wskazane jest również poddawanie się zabiegom fotoepilacji i laseroterapii.

W domu kobiety ciężarne w celu dodatkowego ujędrnienia ciała powinny stosować prysznice naprzemienne szczególnie, jeżeli chodzi o biust. Piersi powinny hartować poprzez delikatny masaż szorstkim ręcznikiem, myjką z włókien Loofah lub ze sznurka sizalowego. Należy też doradzić kupno odpowiedniego biustonosza, który będzie prawidłowo podtrzymywał powiększający się biust.

Zaburzenia krążenia
Kolejnym istotnym problemem jest obrzęk oraz zatrzymywanie wody w organizmie. Już w pierwszym trymestrze ciąży u wielu kobiet pojawiają się żylaki. W kolejnych miesiącach pojawia się tendencja do występowania obrzęków kończyn dolnych i niedokrwistość. W gabinecie kosmetycznym poprzez stosowanie zabiegów o działaniu drenującym możemy przynieść ogromną ulgę obolałym nogom kobiet ciężarnych.

Ważne jest również uświadomienie przyszłej mamie, że w czasie ciąży powinna stosować profilaktykę zapobiegającą powstaniu żylaków kończyn dolnych tzn. unoszenie nóg, kąpiele naprzemienne w ciepłej i zimnej wodzie. W celu przyniesienia natychmiastowej ulgi można doradzić kobietom codzienne stosowanie na nogi preparatów dających „efekt kostek lodów”. Są to produkty zawierające duże stężenie mentolu, lub inne związki dające silny efekt chłodzący. Nawet można się pokusić o zastosowanie Wyszczuplającego Żelu Modelującego do Ciała z męskiej marki Spazio Uomo, pod warunkiem, że nuta zapachowa jest akceptowalna przez klientkę. Pamiętajmy, że tego typu produkty stosowane w czasie ciąży nie mogą zawierać kamfory.

mgr Agata Kocjan


Dibi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)