POLECAMY

Kolejna ciąża zakończona poprzez cięcie cesarskie

Jakie jest ryzyko przy 5 ciąży a 4 cesarce? Miałam już 3 cesarki a znowu jestem w ciąży po raz 5 i byłaby 4 cesarka czego mogę się spodziewać czy to nie zagraża mojemu życiu i dziecka?
Kolejna ciąża zakończona poprzez cięcie cesarskie

Jakie jest ryzyko przy 5 ciąży a 4 cesarce? Miałam już 3 cesarki a znowu jestem w ciąży po raz 5 i byłaby 4 cesarka, czego mogę się spodziewać, czy to nie zagraża mojemu życiu i dziecka?

Agnieszka
Myślę, że nie powinna się pani martwić na zapas. Stres nie jest dobry dla płodu, a dla mamy także. Pomimo nowoczesnej antybiotykoterapii i udoskonalanych wciąż technik operacji i znieczulenia, istnieje pewne ryzyko powikłań po i w czasie cięcia cesarskiego. Powikłania mogą dotyczyć matki lub płodu, być związane z infekcją, techniką operacyjną, znieczuleniem, krwawieniem i wieloma innymi czynnikami. Ogólna ilość powikłań po cięciu cesarskim nie przekracza jednak 5% całkowitej liczy wykonywanych operacji. Przy kolejnym cięciu mogą powstawać zrosty, które utrudniają kolejny poród zabiegowy, ale lekarze potrafią operować i z tym też sobie dobrze radzą. Po kolejnym zabiegu cięcia cesarskiego istnieje ryzyko nieobkurczania się macicy a nawet jej pęknięcia. Powtarzam powikłania nie zawsze występują!! U wielu kobiet, których wykonano kilka cięć cesarskich powikłań nie było. Życzę dużo uśmiechu i prawidłowego rozwoju maluszka.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/rok temu
Część dziewczyny mam problem jestem po trzech CC i teraz prawdopodobnie jestem w ciąży boję się bo to by było czwarta CC ja mam problem podobno z macica ze może nie wytrzymać tej ciąży tak mi kiedyś lekarz powiedział ze to by było duże ryzyko. Więc teraz nie wiem co mam robić nie długo wybieram się do lekarza na wizytę tak się boję ci mi powie
/2 lata temu
hej jestem po trzeciej cesarce i chciałabym jeszcze jednego dzidziusia jak myslicie
/9 lat temu
ja jestem po czterech ciec cesarskich i dzieki bogu jest wszystko dobrze bez komplikacji.chcialabym mniec jeszcze jedno dziecko ale czy to jest mozliwe?
POKAŻ KOMENTARZE (6)