POLECAMY

Kiedy termin porodu?

Boje się, że jak będę mieć bóle, to w szpitalu powiedzą, że to dopiero za miesiąc powinnam rodzić, gdyż tak wynika z ich obliczeń.
Kiedy termin porodu?

Cześć. Nazywam się Patrycja i mam mały problem. Gdy zaszłam w ciążę i dostałam książeczkę ciąży dziecka, to w szpitalu wpisano mi, że termin porodu wypada 9 maja tego roku. Teraz uczęszczam do prywatnego lekarza i on twierdzi, że 1 kwietnia tego roku będzie równo 9 miesięcy. Jak to jest? Jak oni to liczą? Kiedy ja urodzę w końcu? Boje się, że jak będę mieć bóle, to w szpitalu powiedzą, że to dopiero za miesiąc powinnam rodzić, gdyż tak wynika z ich obliczeń.

Patrycja

Spokojnie. Jeśli rozpocznie się poród nikt w szpitalu nie powie: ”proszę jechać do domu i przyjechać za miesiąc”. Jeśli przyjedziesz do szpitala z bólami, lekarz zbada cię we wzierniku, wewnętrznie. Może wykonać ktg oraz usg i już będzie wiedział, czy to poród, czy nie. Jeśli to poród, to zostaniesz przyjęta na salę porodową. Czasami rozbieżność w terminie porodu wynika z tego, że kobieta nie pamięta dokładnej daty ostatniej miesiączki. Cykle są różnej długości. Lekarz może ocenić termin porodu na podstawie ostatniej miesiączki lub daty zapłodnienia, ewentualnie daty pierwszych ruchów płodu lub usg. Poczytaj artykuł o sposobie ustalenia terminu porodu i jeśli znasz datę ostatniej miesiączki, policz wg tamtego wzoru datę porodu.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)